Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma volt balesetem kocsival,...

Ma volt balesetem kocsival, és most félek még más mellé is beülni. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt volt egy balesetem, kicsúsztam egy kanyarban, és a lehető legrosszabbat tettem, ráléptem a fékre. Egy korlát fogott meg.Bekötve persze nem voltam...

A kocsi eleje összetört, hűtő, klíma, stb, de ennél nagyobb baj hál' Istennek nem lett.

Kellett délelőtt óta beülnöm más mellé, de annyira félek, hogy inkább becsukom a szemem és kapaszkodok, amibe csak tudok.

Mondtam Apának, hogy én vezetni sem akarok soha többet.

Jobb lesz? Mennyi idő után kellene kicsit mégis vezetnem? Vagy kellene egyáltalán?

Még mindig marcangolom magam, mert meg is halhattam volna a saját hülyeségem és felelőtlenségem miatt.

Túl lehet ezen lenni?



2016. dec. 23. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Egy ideig hanyagold a vezetest, de nem azert mert baleseted volt, hanem mert eretlen vagy hozza.
2016. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha ez problémát okoz,akkor neked nem való az autóvezetés.


Persze tudom,komoly stressz egy baleset,főleg az első,megviseli az embert szellemileg és testileg is,főleg ilyenkor télen,de azért nem a világ vége.

Ha az autó nem képes lábon elhagyni a helyszín,akkor rendben hogy utána félsz beülni valaki mellé,meg aznapra hanyagolod a vezetést,de ennyi.

Másnap már beülsz és vezetsz.


"Mondtam Apának, hogy én vezetni sem akarok soha többet. "

Ilyet a 8 évesek mondanak amikor megijjeszti őket a hullámvasút.

2016. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy látom, másnak itt természetes, hogy élete során van pár balesete. Inkább nektek nem való a vezetés. Hanyagold a vezetést egy ideig, majd egy idő múlva el tudod engedni és újra kocsiba tudsz ülni, de ami fontosabb, hogy sokkal körültekintőbb és felelőségteljesebb leszel. Az, hogy mennyi idő személyenként változik, van hogy 1 nap, van, hogy hónapok, de olyan ismerősöm is an, aki friss jogsival az akkor még alig pár éves kispókját betámasztotta 2 fa közé és azóta sem vezet, pedig annak már vagy 20 éve. Ezt te fogod érezni, nem igazán lehet megmondani.
2016. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

'Úgy látom, másnak itt természetes, hogy élete során van pár balesete. Inkább nektek nem való a vezetés.'


Hat baratom (bar tartok tole inkabb no vagy), teged se az eszedert szeretnek. Senki sem mondta hogy termeszetesnek kell venni, na de ha valaki egy artatlan koccanas miatt orokre abba akarja hagyni a vezetest es retteg az autoban ulni mas mellett is, az eretlen, nem csak vezetni, hanem mashoz is.

2016. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek 99%-a fékre lép ha ilyen gond van. Ha van ABS-ed, akkor az legalább segít kicsit.


Az nem gond ha pár napra, vagy akár több hétre is hanyagolod a vezetést, de olyan tudatban kell lenni, hogy ha feldolgoztad, akkor visszatérsz hozzá.


Tanulj az esetből. Ez a fontos.

2016. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy napja volt a baleseted. Egy napja. 1. One. Ein. Uno. один. ...

Az benne a poén hogy mindezt már úgy írod mintha már legalább 1 éve lett volna a baleset és még mindig nem mernél autóba ülni. A jövő héten már vígan vezetsz majd egy másik autót csak már tanulva ebből az esetből sokkal óvatosabban.

2016. dec. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

"Mennyi idő után kellene kicsit mégis vezetnem?"


Semennyi. Muszájból meg pláne ne vezess,mert 1 másodperc alatt kinyírhatsz 10 embert ha pl.nem korlát,hanem buszmegálló van ott.

Nem lebeszélni akarlak,viszont ha eleve parázva ülsz a kormány mögé,akkor bevonzod a bajt...

Nem írtad mióta van jogsid,de megtippelem hogy nem rég óta.

Ebben az esetben apuka is felelőtlen,nem csak Te

2016. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akárki akármit mond, én azt mondom, akár már ma vagy holnap vezess. Nekem is volt egy olyan balesetem, hogy kezdőként nagyon elrontottam egy beállást, és összetörtem az autó jobb elejét. Másnap vezetni kellett, de inkább apámra bíztam a dolgot, mert paráztam tőle. Két nappal később megint vezetni kellett, de apám szándékosan erőltette a dolgot, és csak úgy szervezett mindent, hogy vezessek. Amikor beültem az autóba, még rendesen paráztam, aztán ahogy haladtam a forgalomban ez a félelemérzet szép lassan elmúlt. Mikor hazafele tartottam már újra magabiztosnak éreztem magam. Apám mondta utána hogy ilyenkor a lehető legrövidebb időn belül vezetni kell, hogy a félelem elmúljon. Azt mondta hogy a lehető legrosszabb az, ha nem ülsz be a volán mögé. Én örülök, hogy akkor apám erőltette a vezetést, mert ez adta vissza az önbizalmam, hogy attól mert elrontottam egy manővert, még képes vagyok vezetni. Úgyhogy én azt javaslom, a lehető legrövidebb időn belül ülj kormány mögé. Az első pár méteren még parázik az ember, de amikor kiszállsz az autóból, elfog az az érzés, hogy igen, én ezt tudom csinálni. Jobb ez mint bármilyen terápia.
2016. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Nem hiszem, hogy nem lenne nekem való a vezetés, hiszen akkor már sokkal hamarabb okoztam volna balesetet, vagy akár most is lehetett volna teljesen más kimenetele a dolognak. Sőt, merem feltételezni, hogyha ennyire alkalmatlan lennék a vezetésre, akkor a jogosítványt sem tudtam volna megszerezni.

Valóban nem írtam, hogy mióta van jogosítványom, de most ide írom, hogy 1.5 éve. Rendszeresen vezetek az első pillanattól fogva, napi szinten.

Apuka nem felelőtlen, nem értem, miért kell ebbe belekeverni, amikor én vezettem.

Tőle tanultam rengeteg mindent az autóvezetésen belül, most pont nem ült mellettem, de ettől még nem ő a felelős a történtekért.

Vezettem már mindenhol, csak jeges úton EGYEDÜL még nem. És elszámítottam a kanyart.

Azért remélem, hogy azoknak, akik itt írták nekem, hogy ne vezessek, mert nem nekem való, még soha nem volt balesetük, és semmi hibát nem követtek el még soha.

2016. dec. 24. 12:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a negyedik hozzászóló, kérem írja már meg, akár itt, akár üzenetben, hogy szerinte mihez vagyok még olyan éretlen így látatlanban?
2016. dec. 24. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!