Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 8 általánossal lehetek nemzetk...

8 általánossal lehetek nemzetközi árufuvarozó CE kategóriával?

Figyelt kérdés

Nagyon unom az iskolát, abba akarom hagyni.

Szívesebben dolgoznék már belföldön teherautóval. Amíg nem lesz meg a jogosítvány addig dolgoznék egy raktárban. A C kategória feltétele a B kategória?

C+E-nek meg a C a feltétele? Jól tudom?



2016. dec. 25. 22:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Jól tudod. Az lesz a szívás, ha nem jön össze a PAV II alkalmassági. Amúgy valamilyen idegen nyelv nem lenne rossz.
2016. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Jogosítványt adnak 8 általánosra is, viszont hogyan is akarsz külföldön beszélni nyelvtudás nélkül?


B kategória kell két évig, utána mehet C+E, 21 éves korig csak belföldön mehetsz.

Rossz az elképzelésed úgy ahogy van, kikerülsz az életbe és pár év múlva feladsz mindent, leszarsz mindent majd mert meglátod hogy gy nem lehet egyről a kettőre lépni, örülhetsz ha minimálbért kapsz. Mert kb. így működik, ezt akarod?

2016. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8 általánossal is lehet kamionozni, de ha szörnyenbuta vagy akkor ott hamar el tudsz veszi. És ha jönnek az önvezető kamionok akkor éhen döglesz majd? :D
2016. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

8 általánossal ne legyenek nagy álmaid.

Azzal se tervezz hosszú távon, hogy ma még milyen munkához elég a 8 általános, sok területen hoznak újabb, szigorúbb rendelkezéseket, nem lehetsz biztos abban, hogy nem lehetetlenülsz el rövid időn belül az alul-iskolázottság miatt.

Unod az iskolát?

A munkát még hamarabb, még jobban utálni fogod, ha nem alkalmazkodsz másokhoz.

Ma már kell minimum egy érettségi, azzal szükség esetén lehet tovább lépni, pályát módosítani, 8 általánossal bizonytalan lesz a jövőd a munkaerő piacon.

Tanulj, amíg megteheted, legyen minimum egy érettségid, kamionozáshoz meg idegen nyelvet is beszélni kellene

2016. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Vagy ha érettségi nem is, de valami normális szakma azért kellene és persze angol. Nekem sincs, de van két normálisabb szakmám szerencsére. A 8 általános a legrosszabb dolog amit választhat, mert azzal alig fogják felvenni bárhova is, oda is minimálbérért vagy annyiért se.
2016. dec. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Német, angol középfokút tervezek tenni.
2016. dec. 26. 07:04
 7/28 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek az előttem szólókkal, de néhány pontosítást tennék.


"Szívesebben dolgoznék már belföldön teherautóval."

Ehhez valószínűleg nem fog kelleni az idegen nyelv. Legalábbis remélem, hogy a közeljövőben nem! :D


PÁV II?! Elég a PÁV III. is. A magasabb fokozat pl. az ADR-hez, vagy a buszhoz kell. 8 általánossal viszont gondolom nem akarsz ilyen mélységekben elmerülni a témában. És minden épp eszű ember az orvosit és a PÁV-ot csinálja meg legelőször.


Wáberer Gyuri bácsi kérésére nem régiben változtatták a kategória megszerzésének feltételét. 18 éves kortól megszerezhető a C kat. Az E kat. úgy emlékszem ugyanúgy 21 évhez van kötve. Valamint 21 éves korig CSAK belföldön dolgozhatsz vele.


Önvezető kamion?! Ez mindig megmosolyogtat! :)

Persze, tudom, hogy ez a jövő és el is fog jönni. De nem mostanában! Szép és előre mutató technológiák ezek. De ez nem csak annyiból áll, hogy mész a pályán és markolod a kormányt. Csak egy végtelenül egyszerű példa. A GPS-ek még a mai napig, vagy nem ott irányítanak, ahol kellene, vagy nem a pontos címre megy. A sofőr ezt könnyedén felül tudja bírálni, de ha egy teherautó követi a saját naviját, akkor abból szép kis beszorulások lesznek, vagy rossz telephelyre megy. Aztán magyarázd meg egy gépnek, hogy Ba' meg! nem ide, hanem 2 portával arrébb kell menned.

2016. dec. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7

Csak egy darabig akarok belföldön dolgozni. Tapasztalatot kell szerezni szerintem az elején.


Az önvezető kamion elmegy A-ból B-be, ennyi...de kinek lesz arra kerete, hogy egy flottányi önjárót vegyen? Elég sok idő az, mire lecserélődnek a mostani gépek.


Egy angol, német középfok szerintem többet ér mint az érettségi.


Miért ne sikerülne a PÁV 2? Oda kell figyelni aztán sikerülni fog.


A B-s alkalmasságin a színlátásommal és a távollátásommal nem volt probléma.

2016. dec. 26. 07:15
 9/28 A kérdező kommentje:

Ja, ADR-t és élőállatot is tervezek.


Nem kell verset elemezni hozzájuk...

2016. dec. 26. 07:22
 10/28 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem mondtam, hogy nem sikerülhet a PÁV II. (Ezt valaki előttem említette). Annyi volt a lényege, hogy az már egy magasabb kategória, a PÁV III. az alap a munkavégzéshez.

És mellesleg, úgy van az kitalálva, hogy egy kipihent, átlagos ember kényelmesen meg tudja csinálni.


A többihez (nyelv, iskola) meg szándékosan nem akartam hozzászólni: az a Te dolgod!

Ahogy kezdtem is, csak az előttem szólókat pontosítottam egy kicsit.

2016. dec. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!