Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 0,24A nyugalmi áramfelvétel...

0,24A nyugalmi áramfelvétel normális Astra J akksijánál?

Figyelt kérdés
Minden kikapcsolva, ajtók bezárva. Riasztó nincs. így kb 10 nap alatt leszívja az akksit még ha teljesen feltöltött állapotban állítom le.
2016. dec. 26. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg, nálam lezárt autónál 0,00-0,01A között van. Ki kell mérni merre megy el az áram.
2016. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok. Maximum 0,04-0,05 ampert fogyaszthat egy autó nyugalmi állapotban.

Lehet hogy a rádió van rosszul bekötve, és az a bemenete is állandó tápot kap, aminek csak gyújtásról kéne.

2016. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyári rádió egy autógyárba meg csak jól kötik be a rádiót. Gondolom alapból kell tápot kapnia hisz kivett kulcsnál is bekapcsolható:)

Hogy tudom legkönnyebben megnézni merre folyik az áram? Vegyem ki a biztiket egyesével figyelve az áramfelvételt? Nem fog elkódolódni valami (pl rádió, kulcsok stb)?

2016. dec. 26. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom legkönnyebben megnézni merre folyik az áram? Vegyem ki a biztiket egyesével figyelve az áramfelvételt? Nem fog elkódolódni valami (pl rádió, kulcsok stb)?"


Pontosan, multiméter az autón és szépen biztiket egyesével kihúz. A rádió H astránál is már olyan, hogy az autóhoz hozzá van kódolva, szóval külön pin kódja nincs is neki, akkut ha leveszed felteszed megy és nem kell vele semmit csinálni (szóval gondolom a J is ilyen). A kulcsot se kéne ELVILEG elfelejtenie, DE D corsánál láttam olyat, hogy akksi le lett róla véve és gyári műszerrel lehetett a kulcsokat szépen egyesével újra rátanítani, mert bizony nem indult a gép, ezt sajna számításba kell venni :/

Amúgy eleget vártál? Lehet 10-20-30 perc is eltelik mire az autó eléri a normális nyugalmi áramfelvételét. Zárás után közvetlen még bele van kódolva, hogy várja, hogy mégis visszaülsz és indítasz :P

2016. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rájöttem a bibire, az ajtók csak becsukva voltak a méréskor, nem távkapcsolóval lezárva:) Lezárva mindössze 4-5mA a felvétel.

Ezt nem is tudtam hogy ilyen nagy (kb 50x) a különbség. Ezek szerint ha garázsban áll az autó akkor is érdemes lezárni, mert kissé megnövelheti az üzemanyag fogyasztást! Megint tanultam valamit.

Köszi.

2016. dec. 26. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!