Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek olyankor, ha egy...

Mit tehetek olyankor, ha egy autós nem lassít a zebránál? El kar ütni? Lefotozhatom? Feljelenthetem? Mik a jogaim,

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

semmit, max ha a rendőr vagy térfigyelő kamera látja az estet akkor tudsz reklamálni.

kresz is úgy szól hogy "számítasz arra hogy mások is betartják a szabályokat" szóval inkább várd meg még a kocsi teljesen megáll, és csak azután lépj a zebrára.

2016. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
sajnos kb. semmit, ha nincs tanu. Én autóval mentem, és a szembejövő tetű rámhuzta a kormányt, fenyegetésből. Pedig nem mentem közel az elválasztóhoz, vagy bármi. Amelyik féreg ilyesmiket csinál, az nem tart a törvénytől, rendőrtől, mert vagy hülye, vagy hazajár a börtönbe.
2016. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyen a gyalogosnak megkülönböztetett elsőbbsége van, a gyalogost az átkelésben még zavarni sem szabad.

Sokan tévedésben vannak, az elsőbbséget nem csupán akkor kell megadni, ha lelép az úttestre, ha közeledik az átjáróhoz, akkor is meg kell(ene) állni.

Mindezeket csupán azért írtam le sokadjára a bevezetőben, mert eze3kből következik, hogy a zebrán nincs olyan eshetőség,. hogy a gyalogost hibáztatják a balesetért, még a takarásból kilépő gyalogosra is a járművezetőknek kell figyelni a zebránál.

Mindezekkel együtt a kérdésre valóban az a válasz, hogy nem sokat tehetsz, feljelentheted, de hogyan tudod bizonyítani?

Bár elméletileg meg van erre is a lehetőség, ha kisebb társaság tesz együtt feljelentést rendszám alapján ismeretlen tettes ellen, aki az elsőbbség megadása nélkül veszélyeztette őket, majd megállás nélkül tovább hajtott.

2016. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Semmit nem tudsz tenni a gyakorlatban sajnos.

Az emberek java része nem ismeri a KRESZ-t,aki meg hallott róla,azok is tesznek rá.Meg sajnos a rendőrök is,pedig szerintem jó sok zsetont be lehetne szedni ilyenért,és valahogy korrektebbnek érezném,mint a bokorból mérni a puszta közepén.

Édesanyámba egyszer belerohant egy kokero a zebránál,majd még neki állt feljebb hogy mégis miért állt meg anyám.Nem értette a kijelölt gyalogos átkelőhely fogalmát.


Nem rég velem előfordult olyan is,hogy 2x2 sávos úton megállt valaki a külsőben a zebránál (ahol vagy 10-en álltunk),ennek ellenére a belsőben legalább 10 autó elment,lassítás nélkül.

Véleményem szerint aki egy ilyen helyzetben elhalad az álló autó mellett,attól ott helyben vonnám be a jogosítványát.Ilyen szituációkban még az is kevésbé veszélyes,ha senki nem áll meg,ugyanis ha a gyalogos hülye,márpedig alapszabály hogy a gyalogost hülyének feltételezzük,akkor egyből kijön az hogy kilép,majd a belsőben elcsapják.Nem az lesz a hibás aki megállt,de örök életére benne marad a dolog,meg az hogy "bezzeg ha én sem állok meg".

Ugyanez a helyzet akkor is,ha valami értelmesebb tag élvezi hogy a másik mögött 10 centire szélárnyékba halad,hiába lassít az első,a gyalogos elindul,a mögötte lévő belerohan,aztán reszeltek a gyalogosnak.


Csak aztán van a dolognak másik oldala is,amikor a gyalogosok pofátlanul visszaélnek az elsőbbségükkel,amivel akár dugót is tudnak okozni.Tökéletes példa erre a Széna tér,ahol oldalra se néz a sok birka,csak megy át,az meg aztán végképp nem érdekli,hogy már a Margit hídon áll a kocsisor emiatt.

2016. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

3#-as!

"Sokan tévedésben vannak, az elsőbbséget nem csupán akkor kell megadni, ha lelép az úttestre, ha közeledik az átjáróhoz, akkor is meg kell(ene) állni. "

Ezt úgy hívják, hogy gyalogoscsalogatás sebességben!

mesélj még!

Engem úgy tanított az oktatóm, hogy ha a gyalogos nem lépett le, NEM állhatok meg.

De nem is 50-nel megyünk a zebra közelében!


Egyébként meg ne tanítsátok azt a gyerekeiteknek, hogy a zebrán a gyalogosnak minden körülmények között elsőbbsége van. Féktávolság stb. , olyant is láttam, hogy szirénázó mentőautó elé lépett ki a gyalogos.

2016. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ami lemaradt,hogy néhány gyalogos is igencsak megérdemelne egy helyszíni bírságot,amikor odaáll a zebrához úgy,hogy esze ágában sincs átmenni.

Ugyanígy büntetném azokat is,akik csak értetlenkednek,miután már fél perce megállt nekik az autó,meg azokat is akik a zebrán telefonoznak,bicikliznek,meg vihorásznak az agyatlan társaikkal.


Amíg a kulturált,jóérzésű,ép ésszel és gondolkodási képességgel megáldott emberek a kisebbség,addig csak szélmalomharcot lehet vívni.

2016. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

"Engem úgy tanított az oktatóm, hogy ha a gyalogos nem lépett le, NEM állhatok meg. "

Ez netto baromság, nem egyenlő a gyalogos csalogatással!


Kicsit ebbe gondolj már bele a másik oldalról.Te lelépnél addig,amíg nem győződsz meg róla hogy az az autó meg fog állni a zebráig,sőt mitöbb a mögötte lévők is?

Kicsit érdekes lenne télen a havon akkor kezdeni lassítani,ha már lelépett a gyalogos...


Vagy te végignézed ahogy áll a gyalogos a zebránál,és csak akkor méltóztatod átengedni,ha már lelépett?


[link]

Itt le van írva minden.

2016. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#5 jól beszél.

az #1 válaszomban nem véletlenül azt hogy hiába a kresz, az nem szentírás és nem arra kellene alapoznunk az életünket....

nyugodtan ki lehet lépni a kocsi elé "mert elsőbbsége van" csak lehet hogy fekete zsákban viszik majd el az aszfaltról.

szóval inkább várja meg mindenki még lelassít az autó, vagy a legjobb ha már csak lépésben gurul a zebra előtt, és csak ezután induljon el.

2016. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A gyalogosoknak magabiztosan kellene megközelíteni a gyalogos átkelő helyet, sokszor ők sem tudják mit akarnak. Majd mielőtt rálépnék az útra megállnak egy pillantra, abból már az autós felismeri a szándékát.

Nagyon sokszor tapasztalom, lelépnek visszalépnek, pedig már az autók megállni készülnek...


Egy magamnak kitalált íratlan szabályom, a nagyobbnak elsőbbsége van! (még nem volt koccanásom sem 400000 km/ 8 év alatt)

Egy átlag ember 40-80 kg, egy átlag autó 1300 kg, nyerges kamion 40 tonna... és így tovább.

Ettől függetlenül a gyalogosokat ,ahol van zebra és zebrán haladnak át kb 10/9-szer átengedem. Ha két zebra között akarnak átrohanni, akkor biztos, hogy nem fogok megállni. Olyan helyen ahol semmiféle kijelölt átkelési lehetőség sincs ott természetesen megállok nekik.


Amúgy nem tudsz ellene tenni semmit, kivétel ha elüt.

2016. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha lenne időd lefotózni is, akkor nincs is miről beszéljünk...
2016. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!