Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondják a dízelnek káros...

Azt mondják a dízelnek káros az 1500-as fordulat alatti tartomány. Alapjáraton gurulni nem gáz?

Figyelt kérdés

Van olyan forgalmi helyzet, dugó akármi amikor lassan araszol a sor. Mondjuk 15 percig kell gurulni kettesben alapjáraton. Ez nem káros a kocsinak?

VW Polo 2010


2016. dec. 27. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tudom. De ugyanakkor sokszor mondjuk egy lejtőn hamarabb felváltva amikor minimális gázt kell adni, akkor lehet spórolni. Sok hasonló szituáció van, a lényeg a minimális gázadáson van. Ekkor a lendkerék sem kap akkora vibrációt, amitől idő előtt tönkremenne. Persze ha menni kell, akkor pörögjön, turbós a kicsike.
2016. dec. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"csak tudni kell, hogy mikor lehet, és mikor nem szabad."


Hát ez itt a tuti válasz kérem szépen.

2016. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
1-es és 2-esben mehet alapjáraton is, ahogy előttem írták, ezeknek a fokozatoknak nagyon nagy az áttétele, a motor szinte semmilyen terhelést nem kap. 3-masban már nem nagyon kell erőltetni az 1200-as fordulatot, azok az autók, amiket én vezettem, ilyenkor már érezhetően beremegtek, ami nagyon rossz a mechanikának. Inkább pörögjön 1800-on 2-esben, nehogy azt hidd, hogy a fogyasztás nagyobb lesz ilyenkor. Én is azt vallom, hogy 3-mastól felfele 1500 alatt nincs mit keressen a fordulatszám mérő tartós haladásnál sem.
2016. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
1#: Gépészmérnök vagyok, autó iparban dolgozom.
2016. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
még valami, az autóimat magam szerelem. PL: turbó csere, vezérlés, hengerfejezés, futómű, fékek... szóval minden az elektronikán kívül, abból sajnos csak alapismereteim vannak, de fejlődök e téren is :)
2016. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gurulni üresben gurulunk.

Terhelésnél számít.

Ha városban 40-nel tökölnek előttem, harmadikban tudok csak menni, mert 1000ford/p-nél a negyedik csak a marháknak jó.

2016. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!