Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 500 ezer forintig milyen autót?

Jack Harkness kérdése:

500 ezer forintig milyen autót?

Figyelt kérdés
A kérdésem adott, lassan meg van a jogosítványom és nagyon plafon 500ezer forintot szánok autóra úgy, hogy abban benne van az autó átírása is a kötelező szervizre külön pénzt szánok szóval ebben tényleg csak az autó és az átírás van. Lada Trabant régi Skoda nem játszik :). Sok plussz elvárásom nincs de egy klíma elektromos ablak emelő elől manuális váltó CDs rádió és ha úgy van akkor az alufelni de anélkül megvagyok maximum veszek hozzá idővel:). Nekem az autó létfontosságú a tömegközlekedés szörnyű nálunk így munka szempontjából meg van kötve a kezem de ha van kocsi új jobban fizető munkahelyet is tudok találni (mivel céges buszok se nagyon vannak max rosszul fizető helyre) ha bármi gond van kórház/patika csak a következő nagyobb városban van ami elég messze van és a közlekedés megint csak nehézkes. Este ha délutános az ember akkor ha két perccel később öltözik át már lekéste az utolsó buszt maradt zsebből a taxi ami csekély áron is 6000 forintért viszi haza az embert. Szóval nekem annak ellenére, hogy fiatal vagyok nem Jampizásra vagy faszméregetésre kell az autó hanem a rossz közlekedés és az elszigetelt falu miatt. Sajnos a bolt is a legközelebbi városban van ami nem 6xes áron adja a dolgokat így legalább a bevásárlást is megkönnyítené egy autó szóval a csomagtér vagy a hátsó ülés sor ha nagyobb az is jól jönne :)

2016. dec. 28. 09:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

@Tomcatters


De most nem hinném hogy 1999 utáni japánról lenne szó,hiszen nem fér be a keretébe.


ui.:2000 utáni Mazda 6 dízelhez is nagyon drága a kettőstömegű lendkerék a többihez képest.

2016. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Néha kipehet fogni jót. Egyik ismerúsöm nemrég vett kereskedésből egy kombi g astrát. 1.6-os benzinmotorral. Küldóldi papíris volt. 500 ezerbe benne volt hogy lepapíeozták az ismerősöm nevére. És kért rá egy vonóhorgot is. Klímás. Elektromos ablak elől. Szervr. Abs. Minden van benne ami kell ennyiért. És valóban jó is. Ment már vele 30 ezret mióta megvan neki.
2016. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A vasarlasra fordithato keret kb. 400 e ft. Ennyiert dizel autot venni meglehetosen rizikos. En a peu 106, citroen saxo 1.5 dizelt neznem. Illetve en ennyiert benzinest vennek. A corolla jó tipp volt.
2016. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tomcatters ***** válasza:

Ja az 1999 nem ugy kell erteni :) 99 elottiekhez is van jocskan alkatresz .Azota gyartanak japan autokhoz is jo minosegu azaz (gyari minosegu utangyartottakat) elotte szinte csak gyarit lehetett kapni a japanokhoz,ami meg irto lehuzos volt :/ de manapsag minimum 20 gyartotol talalsz jo minosegu cuccokat olcsobban akar 1990 japohoz is


Mazda 6 kettostomegu tenyleg dragabb 2003 as 2.0d iesel mazda 6 jominosegu 330000 ezer .. gyari 599000

2003 vectra c 2.0 ugyan az jominosegu 250000 gyari 450000 ft

2016. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

7# kiegészítés:

Az a helyzet inkább csak azt tudom megmondani mit ne vegyél:

Pl Opel 2.0 korabeli dieselei nem jók, csak az 1.7 isuzu, ami meg ritka. Ez volt Vectra A és B, Astra G-ben.


Volvok s40/v40, mitsubishi Carisma renault motorral rendelkeznek, maga motor tartós darab, de a lucas adagolóval szereltek hulladékok. A 90 Le-s TD motor ez biztosan lucas, a 95 le (francia tdi) ezeket nem ismerem, de azt hallottam róla ezeket már boschal szerelték (Saját magam még nem találkoztam ilyennel, ugyhogy ezt ki kell deríteni biztosra. ) Mindkét autóhoz kb japánokkal megegyező alkatrészárak vannak.


Hondából a Accordot ajánlanám 96 körülit, a benzinmotorok jók, dieselről nincs tapasztalatom.


Toyota Carina ugyan azt tudom mondani mint az Accordra.


Nissan Primera (96) benzin motorjai szintén jól sikerültek


A korabeli japán autókról nekem mindig azt mondták a szerelő haverok, ismerősök csak benzineseket szabad venni. Emiatt én is mindig ezeket ajánlottam akikkel elmentem így kocsit egyikük sem bánta meg.


A civicből 96-től szinte lehetetlen ennyiért jó állapotút találni, azok inkább 7-800 indulnak (van egy Honda mániás munkatársam)


Golf 4 nem ez az árkategória!


Astra G benzinesei (főleg 1.4, 1.6) jók csak kicsit sok olajat esznek, ezt leszámítva nagyon megbízhatóak, és Suzuki után a legolcsóbb fenntartású autók.


Ennyiért én Accordot vennék, mert kényelmes, jól felszereltek, mérete megfelelő nekem, megy ha kell és egy 2.0 benzines annyit eszik mint egy 1.4 16V G Astra (8-9 liter vegyesen).

[link]


[link]


Ebből a faceliftes már nem jó!

[link]


VW diesel a hirhedt 1z motorral :), ehhez szinte kilóban mérik az alkatrészt :) 5.5 litert eszik. Ez nem rohad mint a vento vagy golf!

[link]

2016. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 gon99 ***** válasza:
Sajnos ilyen ennyi pénzért nagyon nehéz jó autót találni Swift és opel a választásod egyik sem jó autó de ha nagyon keresgélsz talán tudsz venni VW-t szerintem inkább gyűjts de ha mindenképp szükség van autóra akkor Golf Bora Civic Mazda Honda ha régebbiek is és legalább 1.6os motorral! :)
2016. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ennyiért dízelt csak nagyon-nagyon indokolt esetben szabad bevállalni. Szerintem ez nálad messze nem áll fenn. Maradj a benzineseknél. F Astrát pl lehet ennyiért találni elfogadható állapotban. Mondanám a Focust is, de abból csak a 2004 utániakat tudom javasolni.
2016. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom, még nem vettél autót, vigyél magaddal egy ismerős szerelőt.

Ennyi pénzért csodát nem, de egy egyszerű, üzembiztos autót már várhatsz.

Mivel napi használatra kell a kocsi, és gondolom nem akarsz rá költeni, a kommersz, egyszerű felszereltségű autókat érdemes nézegetned.

Ennyiért megbízható dízelt nem kapsz. Semmilyen márkából. A saxo, meg a 106-os tényleg sokat bír, de amiket eladnak, jellemzően már a végüket járják, ki kell fogni.


Olcsón autózni ma Magyarországon Opellel, és 1-es szvifttel lehet a legnagyobb eséllyel. NAgyon megbízható a Corolla, a Civic, de sok szerelő nem ért hozzá, precíz műszerek, és sajnos az eladók is látják a keresletet, be is árazzák a jobb példányokat.

Ha keveset akarsz költeni, de megalkuszol a kényelemmel és a biztonsággal, akkor egy jó papás 1.3-as egyes Swiftet veszel, a drágábbik fajtából. Talán még légzsák, és klíma is lesz benne.

Ha inkább pakolni akarsz, akkor F Astrát. Abból még a csapott hátút is fosásig pakolhatod, mint egy Ladát. Ha mákod van, találhatsz egy jó 1,4-es G Astrát is, de számíts rá, hogy drágább hozzá az alkatrész is, és párszor megkerülték vele a Földet. 1.2-es Astra nagyon gyenge,nem ekkora autóhoz való az a motor. Az összes Astrának gyenge pontja a rozsda, rozsdásat ne vegyél, szívni fogsz vele.

Opel corsa necces, Pözsó-Rönó szervíz-igényes,Fiat punto akár jó is lehet.

2016. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Komolyan 20-30 éves autókat ajánlotok szerencsétlennek? Egyszerű a válasz. Ha jót akarsz, nem veszel magyar kocsit, csak ha van még plusz pár százezred rá :)
2017. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

""a 4.es golf is tetszett de arról a nepitelet.hu-n olvasottak miatt lemondtam""


Összetehetnéd a 2 kezed ha olyan megbízható autód lenne :) Főleg a TDI-k abból a korból forradalmat írtak.

2018. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!