Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik azok amiket egy használt...

Mik azok amiket egy használt autó vasárlása esetén azonnal cserélni kell?

Figyelt kérdés
Alfa 147 selespeed
2016. dec. 29. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A folyadekokat en mindenkeppen lecserelnem, mert ki tudja, mikor volt olajcsere, stb.
2016. dec. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Vezérmű szíj/lánc. De ha van vezetett szervizkönyv akkor elméletileg nem fontos semmilyen csere. De azért jobb megvétel előtt alaposan átnézni a motort hogy ne legyen semmi meglepetés.
2016. dec. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Olaj, olaj szűrő, levegő szűrő.

Vezérmű szíj (ha nem láncos), feszítők, görgők, vízpumpa - :kilométeróra állást feljegyzed, ez lesz a kiinduló pont a további cserékhez (olaj, szűrők; vezérlést vízpumpát valószínűleg nem kell többet, vagy csak évek múlva)


Ezeken kívül, ha komolyan veszed az autódat, elviszed egy műszaki állomásra, ahol átnézik, végig futtatják a vizsgasoron, és a gép kielemzi milyen állapotban vannak a fékek, lengéscsillapítók, kormánymű - szükséges-e valamit cserélni.

Gumiabroncsokat sem árt szemügyre venni, nem csak a kopás miatt, nézd meg a DOT számot, mikor gyártották, 7-8 évnél idősebb gumit akkor is ajánlott cserélni, ha nem kopott

2016. dec. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Vezetett szervizkönyv se biztosíték, ha a tulajdonosban megvan a hajlandóság, szervizkönyvvel is tud csalni.
2016. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Nos ez igaz, mára már mindennel lehet csalni, a legnagyobb divat a km állás visszapörgetése. Ezért is mondtam hogy ELMÉLETILEG lehet hinni a szervizkönyvnek. Én se mondtam biztosnak.


Mindenesetre a vezérműszíjat, láncot mindenképpen ajánlatos. Én jártam már meg vezérműlánc szakadással, nem kis összegbe került. Frissen vásárolt autómban szakadt el egyszer, esedékes volt a cseréje, ki is akartam de sajnos a baj előbb beütött mint gondoltam volna. Költöttem rá még egy kicsit és azóta is megvan a kocsi, ezzel néha számolni kell, de csak akkor ha peched van, vagy figyelmetlen vagy.

2016. dec. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

Ha olcsón akarod megúszni, elviszed ISMERŐS! szerelőhöz, és az megnézi, mit kell benne cserélni.

Halál felesleges egy 1000km-rel ezelőtt cserélt szíjat+görgőt(ket) megint kicserélni.

Illetve megkérdezed az eladót, és ha nem az a sunyiképű tipikus magyar(roma, stb.) akkor lehet hinni neki, én el szoktam mondani mindent, magammal babrálok ki, ha idő előtt széthullik az autó a sunyiságom miatt.

Most vettem egy autót, az eladó (majdnem)mindent korrektül elmondott, egy idős pali volt.

2016. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Én egyet tudok érteni az utolsóval. Én is rögtön cseréltettem a szíjat meg a görgőket, vízpumpát és mondta a szerelő, hogy ő úgy látja, hogy kb 10 ezer km-el ezelőtt volt cserélve.
2016. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Olaj, szűrők, vezérlés, én a fékbetéteket is szoktam (volt már olyan, hogy újnak volt mondva a fékbetét, csakhogy a legsilányabb, legolcsóbb volt benne, rögtön vettem bele minőségi betéteket). Automatánál váltóolajat is kell cserélni.
2016. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na emberek, már lassan ott tartunk a sok cserélgetéssel hogy egyszerűbb megépíteni egy autót mint megvenni :D Egyébként mi ez a nagy lepontozás itt? Félek.
2016. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!