Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan használjam a diesel...

Sanziii kérdése:

Hogyan használjam a diesel tisztító adalékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (98. évjárat 1.9tdi b5 passat 110 le afn)

Letilt 130-nál az autó, elég sok oka lehet ( turbó nyomászszabályzó, map szenzor, ragad a geo,légtömegmérő stb) Vagy csak ki kellene takarítani a turbót. Ezért ezzel kezdeném, wynn's diesel clean up 325ml-s adalékkal.Azt tudom hogy minél kevesebb gázolajhoz öntöm bele, hatékonyabb. Kérdés a következő, ha beletöltöttem mi a teendő, hogy kikormolja a turbóm ? Pl: 2-3 fokozatba pörgessem ki 4-5 ezres fordulatig aztán váltok sebességet? Köszi előre is!



2016. dec. 29. 13:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
amúgy meg nem letilt 130nál. Hanem nem megy a turbó és szívódízelként nem megy többet 130-nál.Az már más,hogy az elektronika tiltja le a turbót....
2016. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"

"Ha ez megvan ellenőrizd le a fékpedál és kuplung pedál kapcsolót" kapcsolót? féknél talán a féklámpa van, de ezek mind mechanikusak."


A motorvezérlővel van összekötve, ha nem hiszed nézzél kapcsolási rajzot.

2016. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Letilt 130-nál az autó, elég sok oka lehet ( turbó nyomászszabályzó, map szenzor, ragad a geo,légtömegmérő stb)"


Nem akarok beleugatni, de rádugsz egy 2500 Fr-os OBDs kütyüt, kiviszed akármelyik útra és látni fogsz élő adatokat a tesztútnál. Az itt felsoroltak közül a geon kívül az összeset ki lehet szűrni 3 perc alatt út közben.


Ha wynns adalékkal ki lehetne pucolni a turbót, akkor az összes turbós műhely bezárt már volna..


Ha annyi a lerakódás a turbóban, akkor azt legfeljebb úgy fogod kikormolni, hogy egy másfél tonnás utánfutóval üvegeled felfelé az érdi parton.


Amúgy a többiekhez hasonlóan én sem hiszek a csodákban, szét kell szedni és ki kell pucolni, a többi csak mese.

2016. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez a kikormolósdi addig jó amíg a turbónak "semmi" baja(tehát kisebb lerakódások).Sokat használod városban,nagypapásan vezetsz akkor alkalmanként fel mész a pályára aztán végig 140-el.Bár szerintem az is jó lehet ha országúton 3.-ban 80-90-el mész.
2016. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha 80-90-nel mész akkor nem igazán terheled a motort, így tejesen mindegy hanyadikban mész. Attól, hogy a főtengely többet forog a turbónak még nem kell többet töltenie, nem is fog kellően felhevülni és a korom nem megy sehová.


Kérdező:

szerinted ezt ki tudod pucolni adalékkal? :D


https://www.youtube.com/watch?v=NB0K8dnnwb4

2016. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De jobbb mint a semmi nem?

Én sajnos csak 90-100-al tudok menni 20-25 percig de csak ér valamit a 3500-as fordulat.

Szerintem a DPF tisztulhat meg a motor.

2016. dec. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A DPFnek jó persze. Viszont, ha sík úton mész 90-100-zal egy modern dízellel és megnézed a töltőnyomást akkor az jóval közelebb lesz a 0-hoz mint a maxhoz. A korom kiégetéshez meg utóbbi kellene.
2016. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
majd ha lesz kis időm akkor megnézem hogy 90-nél mennyi a turbónyomás 3.ban :D na meg hogy mennyi 140-nél 5.ben
2016. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! majd megírom mi volt a probléma.
2017. jan. 5. 18:53
 20/22 PWDKaller válasza:
Tegyél bele pdf tisztító adalékot az leviszi a korom égési hőmérsékletét a normál 600 fokról 350 re és nem kell szarakodni a terheléssel . Egy tankhoz kell egy flakon kb 60 literhez egy flakon ha így jobb . Közúton elég ha mész vele mert az adalákkal azáltal hogy lecsőkkent a korom égési hőmérséklete pont azt váltod ki mint ha szétgyilkolnád az autódat úgy hogy túlterheled csak azért , hogy elérd a 600 fokos kipufogó hőmérsékletet. Egy flakon 3-4.000 ft PDF tisztító adalékként keresd a boltban 250-375ml es kiszetelésben van . Az 1 literes és ennél nagyobb verzió az nem jó hozzá mivel azt nem az üzemanyag tankba kell önteni .
2017. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!