Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szóródik szét a szembe...

Miért szóródik szét a szembe jövő autó világításának a fénye az autóm szélvédőjén?

Figyelt kérdés
Amikor éjszaka a közlekedek az autómmal, és szembe jönnek az autók, (természetesen mindenki a saját sávjában) ahogy közelebb érnek egyre jobban szét szóródik a reflektor fénye a szélvédőn, és olyankor alig látok valamit. Persze az út szélét figyelem olyankor. Mit tehetek ellene, hogy ne szóródjon szét a másik autó világításának a fénye?

2016. dec. 29. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

kivűl belül pucold meg zsírmentesitő anyaggal és töröld tisztára. Hogyha kivül van cserélj lapátokat is és nézd meg a lapátokat kellő erővel odanyomja e?(nem e lóg az ablaktörlő tengelye).

Belül meg érdemes az egész utasteret alaposan kitakarítani, ha nincs türelmed hozzá elvinni autókozmetikába.

Lehet a kocsidban éveken keresztűl bagóztak és a lerakódott bagó párolog ki a kárpitból és rárakodik a szélvédő belsejére.

Azt is nézd meg nincs e fagyálószag belül mert ez esetben az is gond lehet ami lukas fütőradiátor miatt van, akkor radiátor csere.


Szélvédő páramentesítést jól használod? Ahány kocsi annyi beállítás. Kb. nagy vonalakban: belső keringetés kikapcs, legtöbb levegő a szélvédőre, ha klimás sokban van páramentesítő állás ahol a fűtés+klima együtt megy, ha nincs ilyen állás vagy nem klimás jó melegre tekerd a hőfokot.

Kocsi nem ázik be sehol?(pl. ha szabad ég alatt parkol és tűzfalon kábelátvezetés tömitése rossz)

2016. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Alaposan meg kell tisztítani! Ennyi! Én dohányzom, nekem a füst rakodik le rettentően. De ha alaposan megpucolod belülről is, akkor nem lesz ilyen gond!
2016. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elöregedett, sokat futott szélvédő szokott ilyen problémát okozni, amikor már tele van az egész külső felülete apró karcolásokkal. Ezek nappal szabad szemmel nem is láthatóak, de éjjel, főként esős időben fénytörést okoznak.
2016. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb híján menj el egy kézi mosóba, ott megoldják.
2016. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1994-es évjáratú Suzuki Swiftem van. Fedett helyen tartom, igaz ettől még könnyen érheti a pára. Nem dohányzom, és ha jól tudom, az előző tulaj sem dohányzott.

Elviszem az autót a mosóba, és lecserélem a lapátokat.


Köszönöm a tanácsokat!!

2017. jan. 1. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!