Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert nem indul az autom?

Miert nem indul az autom?

Figyelt kérdés

Vw Bora, 16 eves.

Este 6 korul probaltam be inditani, ilyen hidegbe masodjara mindig sikerult. Most az elso utan a motor nem is porog,csak egy kattogast hallok. Mi lehet a gond?



2016. dec. 30. 20:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk! N+1 hibalehetőség van, ahol N nagyobb mint 20...

Lehet aksi, lehet kábel, lehet önindító.

Betolni belehet? Ha igen akkor nyilván "csak" az önindító és elektronikája körül lehet a gond. Lehet csak az aksi merült le.

2016. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
az akksit most tolottem fel es kontakt utan miutan varok egy kicsit es meg probalom beinditani, akkor csak egy kattogast hallok
2016. dec. 30. 20:38
 3/24 anonim ***** válasza:

Akku mennyi idős?


Jó esetben csak az akku haédoklik,ugyanis egy korszerű motornál olyan nincs hogy ne induljon elsőre.Legalábbis ha benzin.

2016. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
akku tele van... most vettem le a toltorol, 1.9 TDI
2016. dec. 30. 20:39
 5/24 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy letiltott az immobiliser? ha kattanás, benziszivattyú hang van, akkor lehet hogy az.
2016. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
az kiraly lenne.... de mi oknal tiltana le?
2016. dec. 30. 20:43
 7/24 anonim ***** válasza:

öninító.

ha tekeri mint az ökör, mégsem indul akkor lehet kompresszió, mint az enyémnél.

2016. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, nekem pl azért tiltott le egyszer, mert le volt véve az akksi, meg kitakarítottuk a generátort. Mikor indítottam nekem is csak kattanás volt. Aztán beriassztottam, majd ki, és elmúlt a baja. De két opelnál is (Astra, Vectra 2005 körüliek) láttam már olyat, hogy egyszerűen nem indítózott, és ott is ilyen probléma állt fenn, de azokat végül is nem tudom, hogy hogy oldották meg.

Illetve van még egy olyan trükk is hogy rövidre zárják az indítómotor két pólusát és ha van gázfröccs akkor beindul. De mielőtt ezzel próbálkoznál, zárd ki a többi lehetőséget is, nehogy baja legyen neki. Én sem értek annyira hozzá sajnos.

2016. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Bár ha első indítózásra pörög az önindító motor, akkor az kizárja az immobiliser meghibásodásának lehetőségét szerintem.
2016. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
hogy erted azt, hogy beriasztottaD?
2016. dec. 30. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!