Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicserélhetem a kocsiban a...

Kicserélhetem a kocsiban a világítást?

Figyelt kérdés
Audi A3 1999-esben,tehát még nem faceliftes első fényszóróit ki lehet cserélni a faceliftes fényszóróira? Elég gyenge a fényereje ennek,pedig jó izzót is vettem bele.Segítene valamit a faceliftes fényszórója,ha megoldható a csere?
2017. jan. 3. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Fényszoró tövében bekapcsolva az izzó csatlakozójában mérve megvan a rendes feszültség?

Műanyag foncsoros az a csoda? Ha igen nem lehet már elkopott erősebb izzótól?

Projektoros? Akkor kikéne pucolni, mert a koszra belül érzékenyek a lencsés lámpák!


Már -0,1volt esés is jelentősen több méterrel rövidebbre világít! Nézd össze tuti annyi van e az izzó lábain mind az aksinál!

2017. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehát akkor kb 12.5V-ot kell mérni az izzóknál? Vagy mi nekik az optimális feszültség?Meg fogom mérni. Nem tudom,hogy projektoros-e? Használtan vettem még régebben és akkor projektorosként árulták,de nem tudom :) Tisztítást hogy kell elvégezni? Ki kell kapni az egészet?


Ki lehet cserélni a faceliftes fényszóróira?Jobban is tetszik az újabbnak az első lámpája(az egybe van építve az indexel)

2017. jan. 3. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Hála az internetnek:


[link]


Ahogy elnézem fűrészelés meg vágás a dolog kezdete, szóval nem csak csavarozni meg a csatlakozókat összedugni kell.


Nekem is a mostani lámpák átnézése a szimpatikus megoldás, de te tudod.

2017. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mivel a gagyi multiméter pontatlanabb, mint ami eltérés számít ezért mérd meg az aksidon és mérd meg az izzón!

+- mindkét pirosfekete kanoc az izzón és az aksin és a két mérés közt azonos motorfordulaton járó motornál ne legyen eltérés 0,1voltnál több. 0,1voltot még eshet az nem gond esetleg ha kerekit a műszer 0,2 még oké de már a 0,3 0,5 az sok az 1,0 meg végképp sok!

2017. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha projectoros kiszereled a lámpatestet és annak minden részét ami csak kiszerelhető kiszereled és eltakaritod

magát a projector lencsét porszáraz patyolat tisztára, majd mindent összeszerelsz és beszereled a kocsiba és beállítod.

Projectorosok lényege, hogy nagy törésű szügben tud világítani ezért érzékenyebb a pontos beállításra, mert kb. egy darabig tökjól világit utána semmit se világit. Sokkal hirtelenebben ér vége a fényes résznek mint a sima foncsorosnál.

2017. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ahogy látom elég macerás ennek a cseréje,mondjuk nem én csinálnám hanem csináltatnám mindenképpen,de így nem biztos hogy megérné a művelet....
2017. jan. 3. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 Te tudod-e mi van a Glühlampkontroll modulon belül? Csak mert leginkább attól függ a feszültségesés, meg persze az esetleges kontakt- és kábelhibáktól. Lehet az 1V is normál.
2017. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értelmes lámpa kontrol modulon nem esik feszültség.

Ha a kábelek,csatlakozók nem elöregedettek akkor azokon se, viszont ha akár hibás a modul akár öreg a kábel akkor már eshet 1volt is és nézd meg 1volttal kevesebb feszültségnél mit világít.

2017. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Történetesen pont autoipari beszállítónál dolgozom és lámpakontroll-modulokat tesztelek fejlesztési fázisban.

Ezért is érdekelne, hogy pontosan mi van a PQ34-es platformban, mert az olyan régi, hogy még nem találkoztam vele.


Egyébként több OEM is 2V-ban definiálja a KL30-hoz képest megengedett legnagyobb feszültségesést a kimeneten.

2017. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!