Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad a belső világítást...

Szabad a belső világítást pirosra megcsinálni vagy tilos?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondoltam (elsősorban a műszerfal és számlap színére gondolok mert piros a rádióm és nem akarom hogy különböző színűek legyenek)


Bár a lábtér is szép csak nem tudom hogy megoldható e hogy kapcsolóval történjen a fel-le kapcsolása :D Ugyan ilyen F astrám van


[link]


[link]


[link]


Előre is köszönöm szépen a segítséget !



2016. nov. 28. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem szabad. Egyik haveromnak pont ugyanígy van megcsinálva és eddig még nem volt belőle baja.
2016. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyilván kapcsolható kell legyen, ha rendőr megállít, nehogy véletlenül...

ebay, 12V-os LED szallag és kb azt csinálsz amit akarsz. :)

2016. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az utastérből csak fehér fény látszódhat, ha a lábtérből nem látszik ki a piros, akkor megcsinálhatod.
2016. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Aki tudja, mit kell keresnie, tegye meg, én nem tudom melyik rendelet foglalkozhat ezzel. Valószínűtlennek tartom, hogy a belső tér világítását megszabná a rendelet, s hogy annak fehérnek kell lennie.

A műszerfal sima ügy, az bármilyen lehet.

Közlekedni meg felkapcsolt utastér világítással nem lehet. Nem szabály miatt, hanem mert nem lát tőle a vezető.

Ahol, s ahogy elhelyezett világítás nem akadályozza a biztonságos közlekedést, hitem szerint bármilyen színű lehet.

Nekem homasitatúningnak tűnik minden ilyen, de ez az én gondom.

2016. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A belső világítással nem foglalkoznak, most volt a kocsim műszakin, műszerfal és utastéri LED lámpákkal ment át. A külső részeken nem lehet LED vagy szalad (helyzetjelző, menetfény, stb.)
2016. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*szalag
2016. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem lehet kívül is LED. Arra kell ügyelni, hogy a külső LED lámpatest! (nem csak LED "izzó") megfeleljen az arra vonatkozó előírásoknak. Pl menetfény esetén homologozációs jel (E) ÉS RL00 R87 jelölés szükséges.
2016. nov. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jah, igen, a menetfény ha E jeles akkor szabályos. De maga a beépítés se mindegy, az is meg van határozva, hogy hol lehet. Csak ezek drágábbak jóval, ezért sokan a szabálytalan megoldás mellett döntenek. A szabálytalan megoldás pedig amit legtöbben csinálnak, hogy egy 1000 ft-os szalagot simán felragasztanak a lámpa alá. De az is szabálytalan, ha valaki LED-et rak a hagyományos helyzetjelző izzó helyére akár kék, akár fehér (kékre jobban harapnak).
2016. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kösz a lepontozást tudatlanok! :D


"Valószínűtlennek tartom, hogy a belső tér világítását megszabná a rendelet, s hogy annak fehérnek kell lennie. "


Belső világításra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


53. § (1) A vezetőfülke, illetőleg az utastér megvilágítására szolgáló belső világítással minden zárt vezetőfülkéjű, illetőleg zárt utasterű gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel kell szerelni.

(2) A belső világítás csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga fényt bocsáthat ki.


[link]


Aztán majd picsogtok, ha valami idegesebb rendőr bevonja a forgalmit, amikor megállít és kinyitod az ajtót, ő meg kiszúrja a piros fényt.

2016. nov. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Nem, ha csak E jeles, attól a fényforrás menetfényként még nem lesz szabályos, csak felszerlehető és kiegészítő fényként használható. Mint írtam is: menetfényként csak akkor használható, ha a menetfényekre vonatkozó jelölés IS megtalálható rajta!

2016. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!