Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led izzó autóban használható-e...

Kezdő bróker kérdése:

Led izzó autóban használható-e 6000K H7?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy vásároltam egy 12V Xenon Bright H7 55W 6000K ledes izzót használható-e közúti forgalomban Opel astra G- járműben?

2017. jan. 3. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelel a H7 izzó szabványban rögzített paramétereinek, akkor igen. De mivel a H7 halogénizzó, ezért a LED-fényforrások nem felelnek meg a rá vonatkozó szabványnak.
2017. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom most a kocsiba H5 izzó van.

S rendeltem egy ilyet: [link]


Használható?

2017. jan. 3. 13:35
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Ezek sose lesznek 6000K -sak és 6000K nem használható meg ezek nem is xenonok.

Ezt simán használhatod de szerintem nem olyan jó, mint reklámozzák, esős,párás időben használhatatlanok ezek a kékes üvegű izzók.

Emeltfényerejű átlátszó üveggel lévőt nézz vagy emeltfényerejű sárgás üvegűt.

Pl. tugsram, osram, hella, stb. minden nagyobb gyártónak van és nagyobb autósboltban kapsz.,

2017. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, akkor ez használható- ugye ? Tehát megfelel a szabvány, hogy használhassam a forgalomban ?
2017. jan. 3. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
igen ez sima halogén izzó, akármit írnak a dobozra nem lesz 6000K, próbáld ki de ez csak száraz tiszta időben jó.
2017. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem. A lámpatest E jeles alkatrész, így azon legálisan változtatni nem lehet, csak és kizárólag azt a fényforrást lehet benne használni amivel megtörtént a minősítése. Mindazonáltal mutass nekem egy olyan LEDes H7-es "izzót", aminek van E jeles minősítése!
2017. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kipróbálom milyen, beszerelem és majd kiderül, ha minden igaz kékes fehér színű lesz, nem sárga.
2017. jan. 3. 15:42
 8/15 A kérdező kommentje:
Ment a pozitív mindenkinek!
2017. jan. 3. 15:42
 9/15 anonim ***** válasza:
hát ez nem LED
2017. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fú itt nagy a katyvasz, tegyük rendbe:


Elvileg használható, de nagyon sokmindennek meg kell hozzá felelnie és szinte biztos, hogy valami nem stimmel.


Mint már írták is, a LED H7-es nem fog egy foncsoros lámpatestben azonos vetített képet adni, mint a sima halogén. De még projektoros lámpatestben sem.


Továbbá E jeles kell legyen, én sem láttam még ilyen H7-es LEDet.


Az e-bay-es link-en egy hagyományos halogén izzó látható festett üveggel. Ettől még nem lesz Xenon és a 6000K-s színhőmérséklet sem garantált, viszont egy kicsit is avatott szemnek feltűnhet, hogy valami fura.


Ha a kicsit is avatott szem kiveteti az izzót, hogy megbizonyosodjon a szabályosságáról, akkor fel fog tűnni neki, hogy még halogén izzó lévén sincs rajta E jel (én nem láttam ez e-bay-es képeken), ezért valószínűleg minimum megbirságol.


Többi nonszensz dolog a leírásban: fele teljesítmény, mint a hagyományos izzó, 20000 óra élettartam. Hahaha.


Végül, ha eddig H5-ös izzód volt, akkor jó eséllyel a H7-es nem megy be a helyére, ha mégis, akkor hogyan oldod meg a tompított és távolsági fény külön kapcsolását?

2017. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!