Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lukoil prémium gázolaja van...

A Lukoil prémium gázolaja van olyan jó vajon, mint az OMV-é?

Figyelt kérdés

Mostanában Maxxmotion-t tankoltam az autómba, de már 440 Ft egy liter, amit azért kezdek sokallni. A Lukoilnál viszont majdnem 25 Ft-tal olcsóbb a prémium gázolaj. A kérdés már csak az, hogy minőségen mennyire jó.

Van vele tapasztalatotok?



2017. jan. 3. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alap gázolaj ugyan az, innestől kezdve járj utána, hogy mit tartalmaz a prémium. Én alapvetően nem gondolom hogy érne-e valamit a prémium üzemanyag.
2017. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Jó érzésnek megteszi kategória mindkettő.


Alaphelyzetben amiért reklámozzák ( motor élettartam, befecskendező élettartam, hidegindítás stb ) még sosem nyert bizonyítást. Persze a reklámokban jól hangzik, de azért egy " akár " szócska mindig ott van ez a szó viszont aranyat ér marketing körökben.


Minőséget meg maximum laborban lehetne kimutatni pontosan, mert legtöbb esetben aki egyikre vagy másikra esküszik inkább a placebo hatás érvényesül, nem más.


Ha meg valamilyen csoda folytán tényleg kicsit kitolja valaminek az élettartamát az autóban, akkor annak az árát már rég kifizette az ember, csak apró részletekben az üzemanyaggal.


Bár röviden szólva ha ragaszkodsz a drágábbhoz, akkor jó érzésnek a Lukoil terméke is megteszi.


Le lehet pontozni, mert biztos lesz ilyen, de én így látom, és hozzátenném, harmadik autómat hajtom dízel, eddig egyiknek sem volt kifogása a sima gázolaj ellen, első kettő közelített az 500.000km-hez mielőtt megváltam tőlük és a mostaniban is 320.000 fölött járok, motorhibától mentesen.

2017. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából azért kérdeztem, mert egyrészt engem is zavar már a prémium ára, és mostanában ahogy néztem nem is fog csökkenni. A főbb ok inkább viszont az, hogy sokan mondják, hogy a nagynyomású szivattyúnak kell a kenés, stb, amit a prémium tud jobban biztosítani.

Az viszont tény, hogy halkabb tőle az autó. Múltkor a Tecsós kúton tankoltam, de valami irdatlan traktorhangja lett az autónak.

2017. jan. 3. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, de azt a kenést a sima is biztosítja, viszont az említett Tesco-s az tényleg külön kategória, nem tudom ki szállítja hozzájuk az üzemanyagot, viszont panasz van rájuk elég sok.
2017. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a sima OMV és a MaxMotion gázolaj közt tapasztaltam, hogy utóbbinál észrevehetően kevésbé kerreg, ill. a hidegindítás is gyorsabb.

Használj Waze-t az üzemanyagárak csekkolásához, én még a mult héten (vagy két hete?) is 415-ért tankoltam a prémiumot.

2017. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Én amióta van szolnokon auchan kút azóta ott tankolok gázolajat, a mol-hoz képest semmi változás, a kenést pedig amióta dízel autó van a családban 2T olajjal van biztosítva minden tankolásnál öntök egy kicsit a gázolajhoz és a hírhedt "szar" pdtdi közeledve a 400e km-hez eléggé barátságosan fogadja.
2017. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Na, ez jó kérdés! Engem is érdekel. De még soha nem mertem kipróbálni.

OMV MaxxMotion Dieselt tankoltam régebben évekig én is. A fogyasztáson abszolút észrevenni. Kb 3-5 decivel kér kevesebbet belőle az autó 100km-enként. Viszont érdekes, amit itt írnak a többiek, mert nekem ettől van valami irdatlan csattogós traktorhangja a motornak. Az alapjárat valami borzalom, de közepes fordulaton terhelésre is sokkal hangosabb tőle a motor.

Ezért már jó másfél éve csak Shell V-power Nitro+ Dieselt tankolok. Nekem ez jött be. Árban ugyan annyi, mint az OMV. Ezzel nem olyan jó a fogyasztás, viszont nagyon halk tőle a motor. Már csak ezért is ezt veszem.

Elég sokat autózok, havi 120 liter körül eltankolok. De még így is az a literenkénti 38Ft-os felár nem fog a földhöz vágni. Ez kb havi 4500Ft-ot jelent. Az autó fenntartási költségéhez képest elenyésző összeg. Nem emiatt fogok éhen halni, nem iszom, nem dohányzom, így nekem ennyi belefér.

2017. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Anno nem hittem a premium uzemanyagoknak, aztan ures tankba raktam egyszer OMV maxmotion-t és hát be kell látnom az auto jobban megy és kevesebbet eszik belőle (seat cordoba 1.9 TDI).


Kb 18éve foglalkozom dizelekkel (javitom is)

Ami lényeges és csak ajanlani tudom azoknak akik növelni akarják a legdragabb alkatreszek élettartamát (porlasztok, adagolo, magasnyomasu pumpa stb...) :

Tankoláskor az üzemanyaghoz 2T kétütemű SZINTETIKUS!!! motorolajat önteni ,

arány: 20l gazolaj / 1dl 2T

És ehhez még önteni SPURIT (első alkalommal ajanlom a 3x dozist mint amit irnak a dobozon, aztan mehet az utasitas szerint)


Nem kell félni a kétütemû motorolajtol, kizarolag jotekony hatassal bír, nem tesz tonkre semmit a téves gondolatokkal ellentétben.


Spuri:

[link]

2019. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

2T olajat hallottam már mástól is. Elvileg jobban keni az üzemanyagrendszert. Kipróbálni még nem mertem. Részecskeszűrő mennyire szeretheti?

A spurit viszont próbáltam. Több tankolás alkalmával szorgalmasan töltögettem, amíg kitartott a flakon. Az ég világon semmi változást nem vettem észre.

2019. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fizetett hirdetést olvashattak...
2019. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!