Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van és ha igen mekkora a...

Van és ha igen mekkora a különbség e között a két olaj között?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Elvilet mindkettő 10w40-es, az első Castrol a második a General Motors hivatalos olaja. Astra G-be tölteném, a gyártó egyébként az utóbbit javasolja.



2017. jan. 6. 17:20
1 2
 1/19 cselez ***** válasza:

Mindegyik tökéletesen megfelel a G-astrába. Én azt szoktam tanácsolni, hogy a kedves ügyfél inkább vegye meg a közép kategóriás "olcsóbb" olajat (persze itt nem a Tesco gazdaságosra gondolok) tehát a GM olaj pont ilyen és cserélje gyakrabban,

mint hogy csúcskategóriás olajjal 20.000 km-menjen, mert a gyártó ezt írja elő.

Ez marketing fogás! azért írnak elő 20-30.000 km-es csereciklusokat, hogy a kedves vásárló úgy érezze, hogy erre az autóra aztán alig kell költeni.

2017. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Papíron mindkettő jó, gyakorlatilag a GM-ről sok rosszat hallottam, bár én sosem használtam. Nekem személyesen és még néhány fórumtársamnak a Castrollal is rossz tapasztalatunk volt, hamar leromlott a viszkozitása, és a motor hidrotőkéi melegen szólni kezdtek. Biztos közrejátszott az autó kora is, de más olajjal nem csinálta ezt. Igaz, ez 6-7 éve volt, és a Castrol elvileg egy gyakran hamisított olaj, de nem noname webshopból volt pedig.

Egy G Astra nem érdemel meg egy 5W40 szintetikus olajat?

2017. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én GM 5W30-cal hajtom az öreg Isuzut, teljesen jó a GM olaj (a GM olajait az ExxonMobile gyártja).
2017. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Ott a pont! A 20 éves bontószökevényem is 5W40-es Motult kap 10ezrenként és szigorúan MANN szűrőkkel :D

2017. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nos azért gondoltam erre, mert olyan szinten eszi az olajat, hogy az beszarás! Városban 1000 km/1 liter, városon kívül 1000 km/1,5 liter. Az első hengernél eszi, lehetséges repedés van ott. Megcsináltatni nagyon drága lenne 150 és 200 ezer, de ha meg is javítottam ez a típus alapból eszi az olajat, szóval lehet nem nyernék rajta csak fél litert ahogy fórumozgattam a témában. Marad tehát az utántöltés, gyakorlatilag így mindig új olaj van a kocsimban! :D Ezért is gondoltam a GM olajra és nem Castrolt használok mint eddig, hanem valamivel olcsóbbat. Igazából azon vacilálok, hogy 5W vagy 10W. Tudom, hogy főként hidegen van különbség, de ha nem hajtom hidegen annyira nem para nem? Az 5W sokkal drágább, mitn a 10W és amúgy is ezt szokták ajánlani idősebb és olajfogyasztásra hajlamos motorokhoz. Megnézettem szerelőnél mit ajánl hozzá a gyártó, de nincs konkrétan egy típus az 5W-t és 10W-t is írták...szóval a lényeg, hogy 15 ezer km alatt 15 liter olajat kell rátöltenem nagyságrendileg. Azaz kétszer kicserélődik az háromszor kicserélődik az olajam, szóval lehet gyengébb minőségű, de frissebb és a kenése is jó nem? Ti, hogy látjátok?
2017. jan. 6. 18:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor szinte mindegy, ha szar a motorod, nincs mit félteni rajta. Elhasználódni nem fog az olaj, nem lesz rá ideje. Egyébként a melegoldali viszkozitása mindkét olajnak hasonló, márpedig melegen eszi meg, tehát a 10W-t sem fogja kevésbé enni. Ha csökkenteni szeretnéd az olajfogyasztást, akkor a melegoldali viszkozitáson kell emelni, tehát mondjuk 10W50-et vagy 10W60-at rakni vele. Kopás szempontjából nem előnyös, de az olajfogyasztásod mérséklődhet.

Mivel a javítás drága, bontott motoron nem gondolkodtál?

2017. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Olajfogyasztást olajjal javítani nem nagyon lehet. Ajánlották a magasabb viszkozitású olajat,de ezek elég drágáék. Akkor ott a Mol Botond ( 20W50 ) az legalább olcsó, igaz tüzet kell rakni alá télen, hogy átforduljon a főtengely :D

Ha eszi akkor amúgy felesleges bele a drága olaj, megküldöd valami 5W40-es Mannollal azt kész.

2017. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#6: Pont ugyanígy gondolom, de nem merek 10W40-nél "rosszabbat" belerakni. Nem tudom meddig lesz még nálam az autó, maximum 3 évig. Eladni nehéz lesz így az biztos és én nem akarok majd hazudni senkinek sem az olajfogyasztással kapcsolatosan, az oldala pl össze volt törve, mert belém jött egy idióta szőke hajú nő...meglepő. Persze ki lett javítva, de jobb a tiszta dolog. Gondolkodtam másik motoron igen, csak honnan tudom az, hogy eszi az olajat? Csak Z16XEP tehető bele, hisz ilyen van most is ez meg eszi sajna. Azt mondta az egyik szerelő Angliából hozassak. Nem sokkal olcsóbban láttam motorokat, vagy te igen? Na meg persze az enyémben biztosan tudom mennyi van benne, hiszen 0 km-től én vezetem azokban meg ki tudja.
2017. jan. 6. 19:26
 9/19 A kérdező kommentje:
#7: Mennyire jó az a Mannol olaj? Nem tudom bele merném-e tenni, GM-es azért csak a gyári olaja, okosabb lenne arra váltani nem?
2017. jan. 6. 19:27
 10/19 Beviz Elek ***** válasza:

Annak a motornak már nem árt semmi....


Lehet venni Angliában egy donort, a komplett kocsit leharcolt kasztnival megkapod £150-ért, a baj hogy enni fogja az olajat az is. Az angol eltekeri a kulcsot, padlógáz, autópálya. Jó esetben kicsit tovább húzza a motor ha néha cseréltek olajat benne.

2017. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!