Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van és ha igen mekkora a...

Van és ha igen mekkora a különbség e között a két olaj között?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Elvilet mindkettő 10w40-es, az első Castrol a második a General Motors hivatalos olaja. Astra G-be tölteném, a gyártó egyébként az utóbbit javasolja.



2017. jan. 6. 17:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nem gané a mannol. Opel motor árakban nem vagyok otthon. Az olajfogyasztást nehéz megmondani. Valahol azt olvastam, hogy kétféle kódú 1.6 létezik, és az egyik (X-es?) hajlamosabb az olajfogyasztásra. Szerintem a másik 1.6 belemehetne, mivel típusazonos, teljesítménye ugyanakkora. De erre azért rá kéne kérdezni. Ha eszi is a másik az olajat, elrepedve talán nem lenne. Vagy ez csak találgatás? Nem lehet, hogy csak gyűrű gond? 3 év alatt szerintem nem fogja elfosni magát egy vastagabb olajtól, és akkor eladod aprópénzért valakinek, vagy betolod a bontóba.

Azért öröm olvasni, hogy nem mindenki akarja átverni a másikat a haszon reményében. Épp használt autót keresek, és nagyon rossz tapasztalataim vannak magánszemély tulajokkal is.

2017. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#10: A motorhibajelző lámpa most gyulladt ki először egyes henger hibája miatt, pedig már 2 éve tudok erről. Azért amennyire tudok még odafigyelek a motorra, tényleg nem hajtom 3000-3500 körül elváltok legvégső esetben is. 110 felett nem járok a kocsival soha, még pályán sem. Mennyi lehet még így a motorban, mit gondoltok? Most 200.000 km-nél járok, ereje ugyanolyan, mint az elején nem érzek gyengülést.
2017. jan. 6. 19:45
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"#7: Mennyire jó az a Mannol olaj? Nem tudom bele merném-e tenni, GM-es azért csak a gyári olaja, okosabb lenne arra váltani nem?"


Mert a motor felismeri a gyári olajat és nem fogja enni... :D

Teljesen jó a mannol olaj, 10W40-esből 5 litereset már kapsz 3800-ért, arra hogy megegye tökéletesen megfelel.


X16ZEP.ért nem kell angliába menni, facebook >Opel adok-veszek kiírsz egy "keresek" hirdetést és egy napon belül garantáltan lesz itthon bontott motor.


Én először megnézetném a motort egy másik szerelővel. Kívülről ember nem mondja meg, hogy ott repedés van. Lehet megúsznád egy szelepszárszimering garnitúrával..


Egy bontott motor is lehet rossz, de azért ennyire csak nem :)


" Az 5W sokkal drágább, mitn a 10W és amúgy is ezt szokták ajánlani idősebb és olajfogyasztásra hajlamos motorokhoz."

Majd egyszer kérdezd meg, hogy miért ajánlják ezt. Garantált, hogy nem fogják tudni megindokolni. 300-400 000km+ -os kocsikba is raknak 0W30-at és 5W30-at.


Ha nem gyilkolod és úgy is ilyen látványosan eszi az olajat, akkor ott valami tömítettségi gond lesz szerintem.

2017. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, meg kéne nézetni. Lehet, hogy 3 évi olajlocsolás árából meg lehet csinálni, ha olyan baja van. Egyetértek Johnnyval mindenben.
2017. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13: Úgy értettem az olajat, hogy van-e olyan minőségű, mint a GM. Annyit még elfelejtettem írni, hogy gyorsításnál 2-3-as sebességi fokozatban kalapaló, recsegő hang jön a motorból. Ezért is gondoltam a repedésre meg autószerelő gondolom, lehet persze tömítés is a franc se tudja. Az a baj, hogy szét kell ahhoz is szedni a motort. Majd rá fogok kérdezni a szerelőnél, az a baj, hogy mostanában sokat költöttem rá. Tavalyi évben 100 ezer, idén még lesz 60 ezer! :D De idővel talán rászánom magam, addig is akkor tolom bele ezeket az olajakat(Mannol vagy GM). Köszönöm mindenkinek a tanácsot, hasznosak voltak! ;)


Ui.: Te az a John Mclane vagy aki a 444-en is gyakran írogat? :D

2017. jan. 6. 22:16
 16/19 cselez ***** válasza:
Az a baj, hogy a következő műszakinál el fogsz bukni a környezetvédelmi mérésnél, tehát onnantól már kampec. Ha szereted ezt az autót miért nem veszel bele egy komplett motort. Hozzák be ezeket a jobbkormányos szarokat biztosan lehet szerezni egy Eco Tech motort. Ezeknek amúgy ez a baja.
2017. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#16: Lehet elbukok egyszer, de már sok éve ilyen és mindig átmentem. Egyébként meg ezt kizártnak tartom, mert olyan füstölő golfok és satöbbik közlekednek az utakon, hogy nehogy már azok jobbak, mint az én astrám kipufogóza! :D Igazából azért nem csináltatom meg, mert beszéltem két emberrel aki ezt megtette valamint fórumoztam is és senki nem írt drasztikus visszaesésről az olajzabálásban. Tehát az a gond ami nekem van, lehetséges nem, ad nagy százalékot a fogyasztásomhoz. Sőt az utánajárások után ezt mondom, ha tömegesével javulna mindenkinek akkor rászánnám magam. Így még megtartom két három évig a kocsit, ezalatt max 40eFt lesz nekem az olaj. Tehát még anyagilag is megéri nem hozzányúlnom.
2017. jan. 6. 23:03
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ui.: Te az a John Mclane vagy aki a 444-en is gyakran írogat? :D"


Nem én vagyok. Valaki biztos szintén sok Die Hard-ot nézett :D

2017. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ok, ennek örülök, mert az jó nagy gyökér! :D
2017. jan. 7. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!