Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma reggel beértem a munkahelyr...

Ma reggel beértem a munkahelyre és a nívó pálcánál fújta ki az olajat a kocsi, mi lehet a probléma? Legalább 2 liter olaj folyt ki, esetleg jégdugó keletkezhetett valahol a kartelnél?

Figyelt kérdés
2017. jan. 7. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet. Hengerfej, hüvely repedés is. Bele dolgozik a motor a karterba. A nyomás miatt nyomja ki az olajat.
2017. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Valószínű megrepedt a blokk valahol, és nyomja a vizet az olajtérbe..


esetleg tömítés is lehet, ezzel kellene kezdeni az ellenőrzést.

2017. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem repedt meg semmi. A kartergáz visszavezető csőben fagyott meg a vizes-olajos trutymó, így a karternyomás a nívópálcánál találta meg magának a szabadba vezető utat.
2017. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megnéztük és egyértelműen látszik, hogy a nívópálcánál nyomta ki az olajat, ez a motorháztető szigetelő burkolatán is tisztán látszik, itt mindenki véleménye szerint is valami jégdugó keletkezhetett a kartelcsőben és a nyomás miatt a nívópálcánál fújta ki az olajat...
2017. jan. 7. 11:37
 5/15 anonim ***** válasza:
és? megtaláltátok a hiba helyét?
2017. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Na, h áll a móka?

Hogy vetted észre?

2017. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
-17 fok volt reggel mikor indultam, nagy a valószínűsége, hogy jégdugó keletkezett és ez okozta a problémát. Sajnos dolgozom, szétszedni most nem tudom, de egy ismerőssel hozattam bele olajat, hogy pótoljam a hiányt, bár ettől holnap reggel ha megyek haza még ugyan úgy bekövetkezhet ugyan ez a hiba. Járattam legalább fél órát a kocsit, mentem is vele, most nem spriccel ki sehol olajat, de holnap ha hazaérek, akkor le kell vennem a kartel elvezető csövet és ki kell takarítanom, vagy át kell mosnom, mert így nem maradhat.
2017. jan. 7. 14:27
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy a fegyveres őrök rohantak utánam a munkahelyemen, hogy azonnal álljak ki a garázsból, mert ömlik az olaj a kocsimból...
2017. jan. 7. 14:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Majdnem lepuffantottak?
2017. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, erről szó nincs, én is ott dolgozom és kollégák, csak én az objektumban vagyok belső őr, aki a számítógépeket kezeli.
2017. jan. 7. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!