Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék jobban koncentrá...

Hogyan tudnék jobban koncentrálni mindenre autóvezetés közben?

Figyelt kérdés
Tanuló vezető vagyok és már megvan a 30 órám de sokszor figyelmetlen vagyok és tudom hogy ez a kérdés így elég bután hangzott de ha esetleg lenne nektek tippetek hogy ti hogyan tanultatok mindenre egyszerre figyelni azt megköszönném:) nem a váltóra gondolok hanem a jobbos utca, táblák és szűk helyeken elférek-e dolgokra. További szép napot!:)

2017. jan. 8. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Koncentrálj jobban a közlekedésre.Nézd a kereszteződéseket és látni fogod melyik jobbos.Gondolkodj mindig előre,ne csak az előtted lévőt figyeld.Otthon gondold át a különböző forgalmi helyzeteket.A szűk helyes dologhoz meg érezni kéne az autót.(nembaj ha még nem érzed,majd kialakul.)
2017. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem most január végén lesz 2 éves a jogsim. Az első fél évben szinte alig vezettem, utána viszont napi szinten. Manapság Citroen Jumperekkel (kicsi/hosszított-magasított) járok erre-arra, és azt se számolgatom, hogy hol fogok elférni vele.

Szóval a lényeg az, hogy vezess minél többet, és ne csak egy adott útvonalon, hanem amerre tudsz, hogy a közlekedés menjen jobban, és ne megszokásból vezess.

Oktatás alatt én is paráztam, hogy hol férek el, milyen utcák lesznek, mit rontok el, így fárasztó is volt a vezetés. Amint szerzel egy kis gyakorlatot, megismered az autódat, nem lesz baj.

Amikor azt hiszed magadról, hogy már tolhatod neki mint az állat, akkor kell visszavenni. Nem fél év, vagy 1000 kilóméter, hogy megtanulj vezetni.

És mindig abból indulj ki, hogy nem biztos, hogy a gyalogos ott fog átmenni ahol zebra van, vagy hogy más figyeli-e a jobbkezes utcákat.


Lényeg, hogy ne tört össze magad.

2017. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden kezdő vezetőnél így van, akkor fog jobban menni, mikor már az autó irányítása (gáz, kuplung, kormányzás) reflexszerűen fog menni. Ezután fogsz majd tudni a forgalomra rendesen figyelni.
2017. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy erre a fura kérdésemre normális válaszokat kaptam! Igyekszem ezeket továbbra is megfogadni:) múltkor már google térképen néztem az utcákat abba a városban ahol tanulok csak rájöttem h nem minden ugy van ahogy élőben:) igy abba hagytam:)
2017. jan. 8. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!