Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legelső autóvezetés órán...

A legelső autóvezetés órán tényleg már a forgalomban kell menni? Vagy az első órákon még csak rutinpályán szoktak gyakorolni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kell. Ha nem kezeled biztonsággal az autót nem mentek ki. Amúgy is kétlem, hogy első órán forgalomba mennének.
2016. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Pesten, vagy egyéb nagyvárosban élsz, egész biztos, hogy nem visznek ki a városi forgalomba. Kis településen előfordulhat, hogy egy olyan város-széli kis utcában fogsz vezetni, ahol gyakorlatilag a madár sem jár. De ez jó lesz arra, hogy szokd az úttest szélességét, az útpadkára való figyelést, stb. stb. Bízz az oktatódban!! Tudja, hogy mit csinál!
2016. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Vannak oktatók, akik közúton kezdik a gyakorlást a tanulóval, és vannak, akik rutinpályán.

A közúti gyakorlást nem úgy kell elképzelni, hogy azonnal nekiindultok a belvárosnak. Gyér forgalmú helyen gyakoroljátok az elindulást, pedál kezelést, saját sávodban tartani az autót, egyenesen haladni, kanyarodni, s majd ha már ezek elfogadható szinten mennek, akkor mentek forgalmasabb helyekre.

Gyorsabban, hatékonyabban lehet közúton megtanulni az alapokat, mint a rutinpályán, ott ugyanis egy leaszfaltozott placc, de viszonylag szűk hely van, kint az úton meg 100-200 méteres útszakaszokon, valós viszonyok között kezdődhet a gyakorlás.

Félni nem kell, az oktató figyel, ha szükséges, megfogja a kormányt, de kezdetektől fogva ivódik beléd, hogy mi mindenre kell figyelni a vezetéskor.


Vannak oktatók, akik rutinpályán kezdik a gyakoroltatást, ennek is megvan az előnye, csakhogy ez a lassabb módszer, ha nem csak 1-2 óra rutinpályázással kezdtek, kint a forgalomban nem lesz annyi óra előnyöd, mint amennyit a rutinpályán eltöltöttél, 10-15 óra rutinpályázás után ugyanúgy szokni kell a forgalmat, mint aki kint kezdett az úton, és ennyi idő elteltével ő már a párhuzamos közlekedést, sávváltásokat gyakorolja...

2016. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első rutin után már haza kellett vezetnem, este 20:00-kor, esőben, Fehérváron élek. Szóval igen, nem kizárt, hogy kimész a forgalomba (mondjuk segített az oktató ahol kellett).
2016. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, de nekem pl az első 2órámon nem is rutinpályán voltunk hanem el ipartelepen ahol sok hely és jó út volt,hétvégén nincs ott senki. Ott mentünk köröket, pedálkezelés, váltókezelés, elindulás, kanyarodás, index. 2órám volt egyből és a végén hazavezettem gyér forgalmú kisutcákon, be is kellett parkolnom, csak azt kellett csinálni amit az oktató mondott, ha kellett belenyúlt, nyomta a pedálokat. Az úttartás sokkal hamarabb kialakult és a megosztott figyelem is. Második alkalommal már én vittem az autót ugyanide, az elején mindig kisutcákon mentünk ahol madár se jár aztán szépen bevitt a forgalomba amikor eljött az ideje, ott már így nem zavartak a többiek. 3-4.órán már gyorsforgalmin mentünk hogy legyen 5.sebesség is és nagyobb tempó, egyenesen könnyű menni :)

Aki forgalomba kezd sokkal hamarabb és jobban megszokja azt, nem fog félni tőle, nem kell akkor megszokni a padkát, stb. rutinpályán pl váltókezelés se úgy megy hisz nincs akkora hely felgyorsulni, tartani pl az 50et.


Ne félj tőle, az oktató tudja hogy képes vagy-e rá, ha nem akkor nem visz ki.

2016. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Pesten csináltam a jogsit, a Népligetben volt az első órám, mentünk pár kört és mivel látta az oktató, hogy nem teljesen új nekem ez az egész, átmentünk a wekerle-telepre jobbkezes utcákat gyakorolni. Szóval tanuló- és oktatófüggő a dolog, én nem is láttam rutinpályát.
2016. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan a 3-as is írja!

Én is város-széli kis utcában kezdtem a vezetést, pedig azt sem tudtam mielőtt beültem, hogy melyik a gáz, a fék...

De ott már pl. az út szélén parkoló autókat kikerülni, és hogy előtte belenézni a visszapillantóba, kirakni az indexet, és hogyan is kell a kormányt úgy tekerni, ... és vissza... ilyesmit a rutinon nem igazán kezdel gyakorolni. Szóval nem lesz baj, nyugi. Az oktatód sem szeretné, ha tropálra törnéd a kocsiját, egyéb bajokról nem is beszélve. Tudja, hogy mit csinál.

2016. szept. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Rutinpályára?!

Kormányozni sem tudsz még...

2016. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első vezetésem az elkerülőn volt 110zel:D .azért leizzadtam rendesen.
2017. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi rutinpályán kezdtünk az oktatómmal, persze függ attól is, hogy valaki vezetett már előtte, vagy sem, mivel én az utóbbiba tartozom, így nyilván nem a forgalomban "ismerkedtem" meg az autóval. Azt hiszem a 3. órától mentünk ki a forgalomba, de akkor is országúton oda-vissza, városon kívül.
2017. márc. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!