Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autónak ha hidegen 8...

Árt az autónak ha hidegen 8 percig járatom?

Figyelt kérdés
Tehát ez egy benzines 1.4 G astra. Úgy szoktam ilyenkor este hogy kimegyek beindítom. Majd mésik kulcsal visszazárom. Átöltözök addig a munkásruhából. KB olyan 8 percet jár alapjáraton. Majd elindulok vele kíméletesen és ilyen minusz 5-be megindul 1 km múlva a víz hőmérő, még egy km és üzemin van a víz. Nos az a kérdés hogy ez a sok járatás alapjáraton inkább árt e mint használ? Gondolok arra hogy hideg olaj kis fordulaton nem ad elég kenést. 1050-es fordulaton kezd pörögnj majd lemegy 800-ra ilyen időben. Nyáron 750 az alapjárat. Tehát hideg olaj kis fordulaton árt neki? Jobb volna ha csak 2 percet jár és elindulok?
2017. jan. 12. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__836..


Kettővel alattad lévő kérdés, egyébként heti szinten megkérdezik.

2017. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Műszakilag felesleges, és nem is a legjobb a motornak, na de az autó használati tárgy, az van érted, nem fordítva. Legalább már fűt valamennyire, mikor elindulsz vele.
2017. jan. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen a hülye oldalon nem lehet a pontozást visszacsinálni? Véletlen a középsőre nyomtam, pedig zöldet akartam....
2017. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valaki majd beüti az ablakot és kerül vele egyet..
2017. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amióta megvan az autó, télen minden nap így indulok el. Semmi baja sincs, mert nem tud olvasni fórum-válaszokat.

Nem csipegeti a 0W30 olajat sem.


Viszont én meleg, leolvasztott szélvédőjű autóba szállok be, és ez a lényeg.

2017. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy észreveszem a benzinesek,legalábbis nálunk amik vannak még a mínuszokban is elég jól melegednek alapjáraton is.
2017. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Őrzött parkoló. Itt mindenki így csinálja. Sőt a többiek vissza se zárják.

Kössz a válaszokat. Másik kérdéseket nem.olvasgattam.

2017. jan. 13. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Benzinesek nagyságrendekkel jobban melegednek, mint a dízel, ez télen nagyon jó előnyük.

Nem mindegy az se melyik benzinesről van szó, egy mai TSI vagy egy 10 éves egyszerű hengerenkénti, szívószelep elé fecskendező jószág.

2017. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!