Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami okosat tanács? Úgy...

Valami okosat tanács? Úgy tünik hogy elfagyott az autómban a szélvédő mosó. WV poló,1,2-es CRTDI. Nem lett lecserélve ősszel a mosófolyadék, csak rátöltöttem a télit. Kiolvasztás? Hajszáritóra gondoltam.

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet hajszárítóval is fújkálni, ha nagyon ráérsz, bár nem tudom, hogy fogsz hozzáférni a tartályhoz. Újabban szeretik jól eldugni.

A legfontosabb: amíg el van fagyva, ne erőltesd az ablakmosót! Vagy szétnyomja valahol a csöveket, vagy leég a motor. Nekem annak idején egy megoldás jött be: fagypont körüli vagy afölötti hőmérséklet mellett megtettem 30-40 km-t lakott területen kívül, a motor hője pedig megfelelően kiolvasztott mindent.

Ha kiolvadt az ablakmosó, meg kell jól járatni, hogy az elkeveredett, alacsonyabb fagyáspontú keverék a fúvókákba is eljusson. Hiába csücsül ugyanis folyékony halmazállapotú lé a tartályban, ha a fúvókába belefagy a nyári: nem fog kijönni a folyadék.

2017. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Te is jól felkészítetted a kocsit a télre...

Állj be egy garázsba ahol állandóan fagypont felett van a hőmérséklet, és várd meg míg kiolvad. Lassú, de olcsó és biztonságos megoldás.

2017. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!