Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladaracing.hu oldalon láttam...

Ladaracing.hu oldalon láttam pár videót ahogy driftelnek hóba a hegyekben ami nagyon tetszik meg vagány dolog (kérdés lent)?

Figyelt kérdés
De ezeket nem bűntetik? Nem járnak a nyakukra? Nem indítanak eljárást a videó alapján? Nem félnek hogy bárki szembe jöhet miközben fdriftelnek lefele?
2017. jan. 14. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha helyszínen elkapják őket, akkor büntetik (itthon biztos, gondolom ott sincs máshogy).

Videó alapján ritkán indítanak eljárást (de lehet hogy sosem). Baleseteknél figyelembe vehetik, más esetben nem hiszem...

A szembe forgalom viszonylag egyszerűen kezelhető, le kell zárni az útnak a túloldali végét. Legalábbis én biztosan így csinálnám.

2017. jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Forgalommentes helyeken,nem tilos driftelgetni a hóba.

Tehát ha te az üres Tesco parkolóban pörögsz párat,azért nem kaphatsz semmit,de ha csak úgy,illegálisan egy hegyi országútról ledriftelsz,ott már megállja a helyét a közúti veszélyeztetés.

Persze olyankor is lehet mondani,hogy véletlen volt,megcsúsztál.


Tehát amíg nincs baj,addig büntetés sem,viszont elküldeni el fognak.

2017. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tettenérés esetén súlyos bírság járna, akár autó elkobzás is, de ez szinte sose történik meg, több okból.


Általában is ilyen események szűk körben ismertek, éjszaka, behavazott erdei utakon, ahol nem jár senki. Általában a szakasz végén van egy "őrszem", aki figyel, és leadja a drótot. De nagyon nehéz az ilyet tetten érni, alapból általában szöges gumival jelennek meg (ami amúgy illegális), a rendőrségnek nem nagyon van járműve utánuk menni.

Meg más kérdés, hogy miért is mennének. A társadalmi veszélyesség gyakorlatilag nulla, sokszor a rendőröket is érdekli illetve csak röhögnek rajta. Van elég baja a rendőrségnek szerintem, mint ezeket vadászni.


Volt pár éve egyszer hogy Debrecenben kezdtek a városban valami körforgalomban csapatni a forgalom közepén (nem tudom pontosan melyik banda, lehet mások), na az kicsit túlment a határon, de ilyen nem is volt többet.

2017. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a Ladaracing leginkább felnőtt,30 feletti emberekből áll,ott már teljesen más a felállás ha hatósággal találkoznak,mint amikor kimennek a 17-20 évesek a 3as Golfokkal gyorsulni a Vácira.
2017. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért másabb mint a 20 éveseknél? Szóval ha nekem van egy ladám kicsit meg van építgetve.. én is felmehetek hozzajuk a hegyekbe hajtani vagy tagja kell hogy legyel a csapatnak?
2017. jan. 15. 00:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert a "hülye" fiatalnak nincs túl nagy tapasztalata, ergó hamar beeshet valahová vagy balesetet okozhat.


Este a hegyekben a legjobb, mert ott látod ha egy másik hülye jön veled szemben mert világít.

2017. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Tesco parkolóban ugyanúgy elkaphatják, legfeljebb nem érdekli őket ha csak 1-2 autó van ott.
2017. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tesco parkolóban biztos, hogy elkapnak főleg ha valami változtatás is van az autón és nincs benne a forgalmiban.
2017. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!