Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy adom fel a hirdetést...

Ha úgy adom fel a hirdetést hogy" Nyereményjátékon nyert autó eladó" szerintetk kell adót fizetnem az eladás után?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem ugy adod fel a hirdetést akkor az adójogszabályok miben változnak ??

Ha az eladási ár magasabb mint a vételi akkor szja fizetési kötelezettséged van.

2017. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nyertél?

Csak azért kérdezem, mert még soha nem hallottam senkit, hogy nyert volna valami drágább cuccot, pedig százával vannak olyan akciók, ahol autókat, meg más drága dolgokat lehet nyerni.

2017. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
OTP gépkocsinyeremény betét? :D
2017. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg már adóztál amikor megnyerted.

Esetleg a pályázatkiíró átvállalta.

Innentől kezdve olyan,mintha simán el akarnád adni.

És találkoztam már olyannal aki nyert egy a3-ast. (kb2010-ben)Egy Barátom pedig egy 306-ost nyert újságelőfizetéssel. (1998-ban)

Nekem a legnagyobb kettesek meg egy a Nickelback-re VIP jegy volt.

De tudok olyat aki PS4-et.

Csak mert valaki említette,hogy még nem talélkozottt hasonlóval.

2017. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tényleg nyertem tehát érdemes a nyereményjátékokat nézegetni az üzletekban. Tudon nem vagyok " csodabogár" már én is találkoztam komoly összegű nyertesekkel. Mondjuk 5 lottóval még nem.

2017. jan. 24. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!