Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm gyári paraméterei...

Wildvad kérdése:

Az autóm gyári paraméterei szerint 195/60 R15 gumiabroncs a megfelelő. Nekem van tartalékban 185/60 R15. Feltehetem-e rá biztonsággal, tapadásveszteség nélkül? Esetleg fog-e csalni a kilométeróra?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Biztonság még meglesz.

Tapadásból veszít mert vékonyabb.

Km óra fog csalni mert kisebb.

Műszaki vizsgán bukta ha kiszúrják.

2017. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
km óra nem csal mert ugyanakkora csak keskenyebb lesz a szélessége.
2017. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2

Mért szólsz hozzá ha fingod sincs róla?

185X60% vagy 195X60% az ugyanaz? Hát nem.

2017. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanakkora, de 2% alatt van az átmérőkülönbség, pontosan -1,95%. Ez még a +-2,5%on belül van. Minimálisan csalni fog az óra, de az óra eleve többet mutat általában a valósnál, így ez az eltérés elhanyagolható.
2017. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

3

195 a szélesség. Mitől menne gyorsabban vagy lassabban az autó ha ugyanolyan magas (60) a gumi?

2017. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3

A te válaszod is hasznos, 27% ban :D

2017. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár én nem a 3. válaszoló vagyok, de pl. azért, mert a 60, az azt jelenti, hogy a profilmagasság a gumi szélességének a 60%-a. Nem mind1, hogy a 195 vagy a 185-nek a 60%-a, de ez le is van írva a válaszában.
2017. jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tapadásnak semmi köze a gumimérethez.

Illene kicsit művelődni, és megtanulni, mit jelentenek ezek a számok.


195: névleges szélesség

60: az oldalfal magassága a szélesség százalékában, azaz a 195 mm 60%-a = 195*0,6

R = radiális szövetszerkezetű

15 az a felni átmérője inch-ben vagy zoll-ban (col), ahogy tetszik..


Kézenfekvő, hogy a kerekek különbségét a talaj-kerékagy távolság fogja mutatni, ami (0,5* 15 col)+ az oldalfal magasság - nyilván azonos mértékegységben kifejezve.


A km-óra alapból "csal", mivel jogi szabályozás okán nem kerülhet forgalomba olyan jármű, ami gyorsabban megy, mint amennyit az óra jelez. Így a gyártók 4-8%-al többet mutató sebességmérővel hozzák forgalomba a gyártmányaikat, különben pl. ők felelhetnének a vevők gyorshajtásáért. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy pl. 50-et mutat a sebességmérő, a valós tempó pedig 46 km/h a gyári / váltóméretű kerékkel. Jó esetben ez a km-számlálót nem érinti, rossz esetben azzal ténylegesen csalnak, mert több futásra képesnek mutatja a valóságosnál a példányt, illetve minden szerviz (költség) előbb jelentkezik, mint a valós hozzá tartozó futás.


Szvsz, ha párban cseréled tengelyenként, nem probléma, de a saját felelősségedre.

Én évek, és garnitúrák óta használok a gyáritól két mérettel eltérő méretet, természetesen figyelembe véve a sebességmérőre gyakorolt hatást (is).

2017. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

"A tapadásnak semmi köze a gumimérethez.

Illene kicsit művelődni"


Illene kicsit visszavenni arcból ha már csak butaságokra futja.

Gondolkozz kicsit. hogy lehet köze a méretnek a tapadáshoz.

Erős autóra mért tesznek 225 vagy 245 gumit? Mert jobban néz ki?

2017. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!