Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján érdemes autósiskolát választani?

Figyelt kérdés
Budapesten melyiket ajánljátok? (személyautó jogsihoz)

2017. jan. 30. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
olcsó, v jól néz ki az oktató
2017. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az olcsóság pont nem szempont, mert amit olcsón hirdetnek, ott valami ügyeskedés van.

Az autós iskolák területenként hasonló árakkal dolgoznak, szórás persze lehet.

Egyetlen tényező az, aki körül a világ forog a tanulóidő alatt: a gyakorlati oktató.

Nagyon nem mindegy, hogy ő milyen habitusú, mennyi ideje van rád, mennyire türelmes veled, hogy jöttök ki egymással - minden más másodlagos.

Az elméletet magadnak tanulod, ha nem tanulod, megbuksz, de a vezetést egy másik emberrel összezárva tanulod, aki nem szereti, ha a tanulói megbuknak, követel, és nem biztos, hogy jó pedagógus

2017. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahol apámnak ismerős volt az oktató :D
2017. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a csajszi autósiskolát javaslom. Nem itt kezdtem el vezetni, hanem 1 jó fej, fiatal oktatónál, de semmit sem tanultam. Nagyon sok órát levezettem és semmit nem fejlődtem. Inkább válassz szigorú de kedves oktatót, aki tud tanítani. Az ár nagyjából egyforma 4000Ft körül van 45perc, szóval ez nálam nem lenne meghatározó.
2017. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudom egy oktatóról megállapítani ismeretlenül hogy merre van a hány méter?
2017. jan. 30. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy elöbb tájékozódsz, aztán lépsz, vagy nem foglalkozol vele, és elfogadod azt, aki neked jutott.

Utóbbi esetben lehet szerencséd az oktatóval, vagy rossz esetben a hideg fog kirázni a gyakorlásoktól.

Nincs B kategória 100ezerből, fölösleges az olcsónak hirdetett tanfolyamokra vadászni, az a nem mindegy, hogy 30-40-50-60 óra gyakorlás kell-e a sikeres vizsgához, ami rajtad is múlik, nem csak az oktatón

2017. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legfontosabb a tanulói visszajelzés. Mennyire voltak megelégedve összességében az autósiskolával, oktatóval. A jó oktató a legfontosabb, minden más tényleg csak másodlagos. Olyan oktatót keress aki kedves, türelmes, nyugodt vérmérsékletű és jó szakember. Ezt onnan tudod megállapítani hogy körbekérdezel, facebook-on érdeklődsz, ismerősöket, barátokat, barátoknak a barátjait megkérdezed stb.. Hidd el hogy mindenkihez ellehet jutni csak akarni kell. Azután fontos szempont lehet még hogy milyen autója van az adott oktatónak, milyen árakkal dolgoznak, mennyire rugalmasak és még sorolhatnám. Egyébként célszerűbb a kisebb iskolákat választani, általában sokkal családiasabbak és türelmesebbek.


Az oktató autójára visszatérve. Ha kifogtál egy nagyon jó oktatót akinek valami régebbi autója van az még ne riasszon vissza, azonban ha mégis tudsz válogatni akkor inkább olyan oktatóhoz menj akinek valami kisebb, újabb városi autója van (Pl: Clio, Corsa, Fiesta, Polo, Fabia), ugyanis a manőverezési, parkolási feladatokat ezekkel jóval könnyebb kivitelezni egy kezdő sofőrnek. Az új autó meg annyiban jó hogy nincs benne kikopva a kuplung, nem nyikorog és nehézkes a váltó, illetve műszakilag is rendben van. Én például a 10. gyakorlati órám után egyből oktatót váltottam, egyrészt azért meg egy idegbeteg állat volt, másrészt meg egy régi, rossz állapotú kombija volt ami le is robbant egyszer alattunk...


Egyébként ha nem Bp szívében élsz, akkor célszerűbb a közelben lévő vidéki kisvárosokban tanulni, sokkal nyugisabb a forgalom, és mindenre jobban jut idő mint bent Pesten.

2017. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Akkor tudtok konkrét oktatót megnevezni?

2017. jan. 30. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz Mónika szerintem egy kiváló szakember, türelmes, jól magyaráz, korrekt.
2017. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!