Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megérné középkormá...

Szerintetek megérné középkormányos autót gyártani? Anglia és Európa többi országa között ingázóknak nagy előny lehetne.

Figyelt kérdés
Vagy a másik megoldás, mindkét oldalt lenne kormány és csak az egyik oldal lenne aktív. (Megfelelő kapcsolóval átlehet kapcsolni a másik oldalra.) Ha átmész Angliába átülsz a jobb oldalra. Amelyik kormány nincs használva ki lehet venni és használható anyós ülésnek :) Vagy ha unatkozik a gyerek, vezethet is a túloldalon :) Természetesen bármerre is húzza a kormányt és nyomja a pedált, nem fog reagálni rá az autó.

2017. febr. 5. 13:46
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Semmi értelme.
2017. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, hiszen így is teljes egészében vezethető a jobbkormányos a kontinensen, valamint a balkormányos a szigeten.
2017. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előzés nehézkesebb jobb kormányossal itt, így egyszerűbb lenne. Mondhatnánk úgy is, hogy uniszex lenne az autó :)
2017. febr. 5. 14:13
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Balkormányossal közlekedek a szigeten, hidd, el hogy nem vészes.


Ingázásnál a legtöbbet autópályán mész, teljesen mindegy melyik oldalon van a kormány. Ha vidéken, főutakon közlekedsz sokat, akkor számít az előzés terén, de sokkal több hátránya lenne mint előnye.

2017. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl sok értelme nem lenne ennek, maximum az hogy ha cserélhető lenne mindkét oldal akkor ott is csak több probléma lenne ha meghibásodna valami. Egyébként én vezettem már bal kormányossal Londonban és környékén, igaz előzésnél valóban nem a legjobb, de nem voltam alapból sem abba a helyzetbe hogy előzzek. Annyiból volt furcsa hogy meg kellett szoknom hogy mikor melyik oldalon mehetek. Bár vezettem jobb kormányossal is és azzal el is mentem egészen Németországig ami még furcsább volt. Saját autómmal is mentem ki a bátyámékhoz, igaz hogy Németországból indultam, és alapból sokan lestek hogy magyar rendszámos autóval mit keresek ott, főleg az ottani magyarok néztek nagyokat :D
2017. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik középkormányos autó (McLaren F1) és olyan is, ahol szabadon áthelyezhetőek a kezelőszervek egyik oldalról a másikra (Mercedes-Benz Unimog, illetve még pár munkagép). Van, ahol van igény az ilyenre, de az nem a jobb- és baloldali közlekedés között ingázók piaca. Az túl kicsi ahhoz, hogy eltartson egy ilyen egyedi műszaki megoldást.
2017. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nem lenne a dolognak. Aki tud vezetni, az ellenkező kormányoldallal is elvezeti a kocsit. Volt egy időszak, amikor Angliát jártam heti rendszerességgel kisteherrel, soha nem volt semmi gond, simán előztem is.
2017. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!