Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lengéscsillapító hiba lenne?

Lengéscsillapító hiba lenne?

Figyelt kérdés

Egy 1998-as Audi A4-ről lenne szó. Az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy a bal hátsó kerék felől apró sűrű kopogások hallatszódnak kátyúra ezek erősödnek. Megnéztem a a szokásos módszerrel, hogy erőteljesen lenyomtam az autó hátulját és puhábbnak tűnik a többi háromnál, és 1-2x szer ki is leng újra ami előtt alaphelyzetbe állna vissza. Amikor mostanában voltak ezek a nagy -15 fokos fagyok akkor meg úgy be volt fagyva hogy meg se bírtam kézzel mozdítani addig amíg egy nagyobb gödörbe belementem. A kérdésem az lenne, hogy lehet ez a futómű más alkatrészének hibája vagy esetleg csinálhatja ezeket a tüneteket más alkatrész hibája is. Párba vennék egyébként két lengéscsillapítót hatra de ha meg

Mégsem az a baj akkor feleslegesen nem akarok kidobni érte annyi pénzt.. sajnos most szerelőhöz vagy ismerőshoz sem tudom elvinni idő hiány miatt, plusz egy átnézésert is elkérnek több ezer forintot..



2017. febr. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet futómű hiba is. Egy pár ezer forintos átnézés még mindig olcsóbb mint a feleslegesen megvett alkatrész ára.

Felteszik rázópadra hamar kiderül.

2017. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézetni szerelővel,hamar megmondják hogy mi a baja, vagy hogy van-e egyáltalán.
2017. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"sajnos most szerelőhöz vagy ismerőshoz sem tudom elvinni idő hiány miatt"

Aha. Általában ilyen sorsra jutnak az 1998-as Audi A4-esek.

2017. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nemhiszem, hogy ez az A4-es ilyen sorsra fog jutni, nemrég vettem az autót és folyamatosan cserélek rajta mindent amit kell.. Rögtön egy teljes vezérléssel kezdtem, görgőkkel, vízpumpával. Cseréltem olajat, szűrőket.. És folyamatosan azon vagyok, hogy minden patent legyen rajta, de sajnos munka nélkül nincs pénz, se idő mindig.. azért is tettem fel a kérdést én, mint laikus, mielőtt elviszem mert valószínű az lesz a vége, hogy esetleg van-e olyan tünet ami tényleg a lengéscsillapító hibájára utalhat.
2017. febr. 8. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!