Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire macerás átalakítani...

Mennyire macerás átalakítani az autót automata váltósról kézi váltósra? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Meg kb mennyi pénzbe kerülne összesen?

2017. febr. 6. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon körülményes és rengeteg pénzbe kerül. Arról nem is beszélve, hogy semmi értelme.
2017. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
pont azt akartam írni, mint az #1-es.
2017. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem értem hogy miért nincs értelme.


De egyetértek. Kérdés hogy miylen autót.

Mert 15 évvel ezelőttig visszamenőleg igen, nagyon macerás.

Az öregebbeknél ahol nincs elektronika a váltóban, váltó, váltókulissza, és valószínű a kárpit dolgokat kellene cserélni. De ez is lehet márkánként változó.

2017. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Crisopher ***** válasza:
Igazából jobban jársz ha eladod és veszel egy ugyanolyan típusú autót manuális váltóval. Nagyon körülményes az átalakítás.
2017. febr. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Körülményes de főleg nincs értelme én örülök, hogy automata váltom van!
2017. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is nagyon örülök hogy automatám van, imádom meg minden, de félek hogy idővel majd tönkremegy, (lekopogom ne legyen ilyen) és akkor lehet nem lesz rá mód hogy megjavítassam mert nem lesz hozzá alkatrész, vagy túl drága lesz, vagy az hogy nem találok használtan komplett automata váltót.

Az autó meg ugye nagyon rendben van, és nem akarok megválni tőle

2017. febr. 10. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm érti a témát, ő az amerikai vasában maga cserélte ki a dolgokat, azt mondja 80 Ezer Volt az alkatrész kb.

Ha csinlátatod ,akkor elvileg 180-200 Ezer. Na ennyiből szerintem nem igazán építik át, és akkor csak a munkaköltségről beszélek.

2017. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, szinte biztos, hogy a motorvezérlőt is cserélni kell, és az se olcsó, bontottan se, és még meg kell oldani az alvázszám változást is (mert a vezérlőben benne van...).


Szóval nagy szívás. Biztos drágább, mint az automata váltó felújítása. Az viszont nem autóspecifikus, ha találsz egy műhelyt, akik ezzel foglalkoznak, fel fogják tudni újítani 10 év múlva is.

2017. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Crisopher ***** válasza:
69%
Ezen ne aggódj. Egy manuális előbb tud tönkre menni mint egy automata. Mondom úgy, hogy én a manuálisat szeretem. A javítási költség pedig még mindig olcsóbb mint egy teljes átalakítás. De megkockáztatom (és le is kopogom) hogy az automata váltónak semmi baja nem lesz, amíg tiéd a kocsi.
2017. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Főleg az utolsó válaszolónak köszönöm! :)

2017. febr. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!