Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlotok használt autó...

Mit ajánlotok használt autó vásárláskor? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sajnos egyre több helyen olvasom, hogy a használt autók nagy részében vissza van pörgetve a kilométeróra. Ez még inkább fokozódik a külföldről behozott autóknál. Szeretnék autót vásárolni olyan 2-2,5 millió forintig. Viszont aggaszt az, hogy nincs az ismeretségi körömben nincs olyan, akitől megvenném az autóját, mert egyszerűen nem vigyáznak rá. Nincs karbantartva, hideg motorral egyből padlógázon mennek vele, nincs takarítva. Kinek mi a tippje vagy tanácsa arra, hogy ne járjak pórul használt autó vásárlással?
2017. febr. 7. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Garanciával vegyél használt autót: pl. dasweltauto. Nekem bevált, tudtam érvényesíteni a garit, mikor szükség volt rá.
2017. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vásárláshoz vigyél egy olyan ismerőst, barátot, akinek van valami fogalma az autókhoz, ne egyedül menj. Nézesd meg autószervízben, kérj állapotfelmérést. Ha korrekt az eladó, szó nélkül megengedi.

Ha itteni az autó,nem frissen behozott, utolsó 2-3 vizsgán rögzített óraállás lekérdezhető ügyfélkapus regisztrációval a neten.

Milyen típust akarsz? Dízel, benzines?

Ha megvan a típus, tájékozódj fórumokon, mire kell figyelni, mik a típushibák. Vásárlás előtt tudj meg minél többet a típusról, kérdezz meg szerelőt, aki ilyennel foglalkozik. Ne várj csodát,pl. 10 éves autónál 90 ezres futásteljesítményt. Hogy használták? Asszony hordta 2,0 TDI-vel a gyerekeket az 1 km-re lévő óvodába, vagy pl. Bp-

München távon?

Én személy szerint 10 hirdetésből kb.egynél tartom érdemesnek, hogy egyáltalán elinduljak megnézni.

Már egy jobb fotón is látszik, hogy volt-e gazdája.

Hirdetésnél soha ne a kínálat aljáról válogass, hanem a felső 25%-ból.Ha találsz olyant, ami tetszik menni kell, mert másnak is van szeme, a jó autót hamar elviszik.

Ha egy autót 3 hónapig hirdetnek, annak van valami oka, vagy túlárazott, vagy valamilyen műszaki problémát titkol az eladó.

2017. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kereskedőtől ne vegyél autót.

Kérdezgesd a kocsi állapotáról, hibáiról, sérüléseiről, miket cserélt ki az elmúlt években, mi ment tökre, stb.

Az állapotfelmérés se hülyeség.

Megnézed a kocsit, kipróbálod, megmondja hogy mi a hibája ha van, stb. Én azt tanácsolom hogy miután kialkudtátok az árat utána vidd el állapotfelmérésre, és ha valami kiderül a kocsiról akkor abból az árból még tudsz faragni, ha nem enged akkor meg megveszed annyiért amennyiért előtte megbeszéltétek vagy nézel másik kocsit.

2017. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!