Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért puha a fék?

Miért puha a fék?

Figyelt kérdés

Sziasztok légyszi segìtsetek miért lehet ez?

Elindultam haza kocsival végig behuzott kezifekkel jottem mert elfelejtettem kiengedni. Az ut kb felenel betettem uresbe a kocsit es ugy gurultam a piros lampahoz szep lassan. Ezutan mar puha lett a fek teljesen betudtam nyomni. Csak masodszori benyomasra lesz kemeny. En tettem tonkre azzal hogy uresbe gurultam? Vagy ennek nincs koze ahhoz? 20/l

koszi a segitseget



#autó #sebesség #fék #elromlás #kocsi #üres #anőknemértenekakocsikhozbocsi #delegalábbfőznitudok
2017. febr. 7. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Hogy nem tudtad észrevenni, hogy be volt húzva a kézifék?
2017. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elég laza a kezifek meg nem fogta vissza a kocsit ugyanugy mdnt mintha nemlett volna behuzva :(
2017. febr. 7. 14:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha a kerdesre probalna meg valaki valaszolni? :(
2017. febr. 7. 14:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Az üresben gurulásnak nincs köze a fékhez. Nem vagyok autószerelő, de szerintem a hidraulikafolyadékból szökött el valamennyi, vagy levegősödött. Amire még tudok gondolni, hogy a kézifék valamit tönkretehett a hátsó féknél, azért puhult fel a fék. Milyen autóról van szó? Amint lehet, vidd szervizbe, mert egy rossz fék életveszélyes lehet!
2017. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez milyen autó?

Remélhetőleg csak a kézifék utánállítója gyógyult be, és nem működik, ezért messzebb került a fékpofa.

Rosszabb esetben felforrt a hátsó fék, elengedtek a munkahengerek, és elfolyt a fékolaj, vagy levegősödött.

Nézd meg a tartályt elől, van-e benne fékolaj még.

Valami ilyesmit keress a motortérben, 4 fémcső jön ki belőle:

[link]


A kis műanyag tartályban van a fékolaj.

2017. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Túl melegedett a fékfolyadék azokban a munkahengerekben ,amelyik fékkörhöz a kézifék is tartozik.A nagy hőtől gőz keletkezett a rendszerben és ez miatt lett puha.Régi a fékfolyadék,vagy extrém nagy hőt kapott és ezért keményedik fel csak többszöri pumpálásra.Ezt is levegősödésnek hívják a köznyelvben.Szerintem a folyadék teljes cseréje és a fékpofák,betétek cseréje azon a körön megoldja a problémát.
2017. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd szervízbe vagy szerelőhöz, fékkel nem érdemes otthon játszadozni. Egyébként erősen valószínű hogy az a baj, amit az utolsó írt.
2017. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Eppen szerelohoz tartottam egyebkent, mert nincsen rajta kipufogo. Csak ma nincs otthon a szerelo csak holnao fogja megnezni a kocsit. Egyebkent fiat bravo 1.4es asszem.

koszi megegyszer szoval valszeg en tettem tonkre a kezifek miatt... de halisten ezt senki nem fogja megtudni B-)

2017. febr. 7. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenkivel megesett már. :)
2017. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyan lelkiismeretfurdalásom van hogy tonkretettem a pasim kocsijat. Mennyibe fog kerulni korulbelul hogy megcsinaltatom a feket? :(
2017. febr. 7. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!