Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A következő városi kisautók...

A következő városi kisautók közül melyik lenne a legideálisabb választás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a jelenlegi kocsim fogyasztását városban kissé sokallom, 8 liter. Ha legközelebb vennék, a következők

jöhetnének szóba, zömmel 3 ajtósok. A következők mennyit fogyasztanak kb. városban? Mindenki írjon, főleg tulajok,

de az is aki csak kipróbálta vmelyiket.


Opel Corsa D generáció, 1.0, 60 le, 3 ajtós (2006-os)

Fiat 500, 1.2, 69 le, 2007-es mondjuk

Daewoo Matiz, 0.8, 52 le, 2003-as, 2004-es

Volkswagen Lupo, 1.0, 50 le, akármelyik évj.

Toyota AYGO, 1.0, LE=?, MAX. 68 TALÁN?


Az ezres Corsa-ról azt hallottam, hogy elég lomha s aránylag nem is eszik keveset. Swiftek-et ne írjatok,

mert abból 3 volt már. Semmi bajom velük, csak ...

Szóval a fentiekből, ha lehet.

(a Lupo az 50 lóval elég harmatos lehet, de lehet hogy

"ő" eszik a legkevesebbet? Vagy a Matiz...).



2017. febr. 8. 08:52
 1/10 A kérdező kommentje:

JA, egyet kihagytam:


Ford KA, 1.2, 69 LE, 2009-től, tehát az "új2 KA.

köszi

2017. febr. 8. 08:55
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet hogy pont te nem valami peugeot-t vagy valami franciát akarsz venni?!?
2017. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudni kellene, hogyan használaod a kocsit. A 8 literes fogyasztás akár jó is lehet, például télen, ha csak néhány kilométeres távokra használod az autót. Szóval nem biztos, hogy sokkal előrébb leszel egy másik autóval. Amúgy nagyon különböző kocsikat válogattál össze, melyeket nehéz összehasonlítani. Még annyit, hogy városban nincs igazán jelentősége a teljesítménynek, emiatt nem kell aggódnod. Ha mindenképpen váltani akarsz, én a Corsát választanám, mert tisztességes méretű kocsi, és elterjedt. Ha nagyon kicsi kocsit akarsz nagyon olcsón, akkor Matiz. Ha nagyon takarékos kocsit keresel, akkor Suzuki Alto (2004 körüli).
2017. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na tessék, Marcello kolléga lebuktatott! (különben van egy ugyanilyen nevű brazil játékos, aki azzal kezdte a 2014-es vb-t, hogy mindjárt rugott egy gólt... Csakhogy az egy öngól volt, a marhája, de ez egy másik töri...). Most már a fél világ tudja, mivel járok. De hagyjuk a Pözsókat, az ezres Corsa legközelebbre jó lenne, városba elég a teljesítménye.

Mondjuk, ahogy írjátok is, télen meg városban mindegyik

autó többet eszik, akkor a 8 liter nem is olyan vészes.

De mindig van kevesebb. Mármint fogyasztás.

2017. febr. 8. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Corsaból nem lehet 1.2-es?

Az szerintem tökéletesen jó, még akkor is, ha éppen nem csak városban szeretnéd használni.

Bevallom 1.0 vagy 0.8-as autót még soha nem vezettem.

2017. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valójában a Corsa D már nem is olyan kicsi autó, cserébe az ezres, háromhengeres motor lepkefing bele. Ráadásul nagyon egyenetlen a járása. 1.2-es motorral már vállalható.

A Fiat 500-at nem ismerem, de a hasonló évjáratú Puntok, Grande Puntok elég jól összerakott gépek, így akár az is jó lehet erre a célra.

A Matiz szerintem felejtős, a Swift után visszalépés lenne.

A Lupo, a kis négyhengeres motorjával ideális városi autó lehet.

Az Aygo-t nem ismerem.

2017. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Toyota Yarist használtam 3at is(2db 1.0 benzin és 1 1.4d)

yaris 1.0 városban 3,7-4,5L, pályán 6-6,5L

1.4D város 4L, pályán (120)3,5


Tudom ajánlani, olaj és szűrő cseréken kivűl javitani nem kellett semelyiket

2017. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fogyasztási adatok:

D Corsa - 6,49

[link]


Fiat 500 - 6,19

[link]


Matiz - ugyan már, felejtd el!


Lupo - 6,39

[link]


Aygo - 5,34

[link]


Nem csak azért, mert ez eszik a legkevesebbet, hanem mert a felsoroltak közül ez a leginkább minőségi, megbízható típus. Ezért ajánlanám az Aygo-t! Megvenni viszont ezt lesz a legdrágább.

2017. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, ha az Aygo egy lehetőség, akkor kötelező felvenni a listára a Citroen C1-et és a Peugeot 107-et, mert ez a három kocsi egy és ugyanaz gyakorlatilag.


[link]

2017. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mazda 121DB (tehát nem a Fiesta)
2017. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!