Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót válasszak?

Milyen autót válasszak?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz 4 éve,hogy meg van a jogosítványom. Sokat vezetek,ha nem is napi szinten,de megy. Nincs saját autóm, van 3 a családban, így mindig volt egy szabad,ha éppen kellett.

Amikor tanultam vezeti,úgy ahogy,de megszenvedtem vele,viszont elsőre sikerült. A probléma igazából a váltó, kuplung használata volt.. sokszor gondolkodtam,hogy átmegyek automatára,de nem mertem,igazából a jogosítványban feltüntetett korlátozás miatt,hogy csak automatát vezethetek majd akkor. Végül maradtam a kézinél és elsőre le is tettem. Úgy voltam vele,hogy csak automatát veszek.

Elvezetem a kézit is,néha csak azt veszem észre,hogy 110-el megyek,ahol mondjuk csak 50-nel lehetne,ha egyedül vagyok,akkor úgy megyek,ahogy csak bele fér az adott helyzetbe,úgy vezetek,mint aki 10 éve vezet,de ha belülnek mellém (attól függ ki az) kicsit félek nehogy lefulladjon vagy valami.. az emelkedőket sem keresem vagy mondjuk Budapesti forgalmat,mert mi van ha nem sikerül elindulni elsőre vagy akármi.. igazából semmi,csak az idegesség korlátozza az embert. Sokszor azt gondolom,hogy csak magamnak csinálom a gondot ezzel,hogy "nem tudok vezetni ",de aztán ha erre vagy arra gondolok,akkor megcáfolja,hogy igen tudok,megcsináltam ekkor és akkor is. Automatát soha nem vezettem még,de még is ahhoz ragaszkodom. Soha nem volt automata kocsi a családban, párhónapja lett. Nem vezettem még,csak ültem benne és jó vagy jónak tűnt ez a csak gáznyomás már kiakad a mutató és egyszerűen semmit sem kell csinálni csak célnál fékezni.


Már,amikor meglett a jogosítványom,már előtte úgy voltam,hogy régi kocsi nem kell.

Az utóbbi időben az elsődleges nálam az automata és új, újabb modellek legyenek max 10 éves korig.


Az alábbi autók jönnek képbe

2007-es évjárat körül az 1-es BMW (E46 is még bejátszik bár öregebb) és E90/91. audi A3

vagy Volkswagen passat /-os esetleg a jetta 5-ös, elsősorban mindig automata.


A problémák a következők vagy kevés az automata felhozatal vagy magas az ára vagy az ország másik felében van. Nézegettem a kéziket is,de oda jutok,hogy végül az automatát keresem abban is..

A következő gondoltam még az volt,hogy dizeles,akkor lehet kézi, ha automata akkor lehet benzines is. Ezek többnyire mind dizelek a felhozatalbol meg van elég rendesen,deannyira nem vonz egy kézi e90-es. Picit még hajlok a kézi 1-es BMW vagy a3-as Audi mellé,de nem tudom igazából.


2017. febr. 9. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Te aztán tudsz kérdezni.

Leírsz egy oldalnyi bullshitet, de azt nem vagy képes beleírni, hogy

- Mennyiért szeretnél autót?

- Mire használnád?

2017. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jönni fognak a "prémium széthajtott foskontékert használtan németből rulz" válaszok, nem is hibáztatom majd őket érte, mert valahogy majdnem mindenki leragad a BMW-nél és már ez elég egyhangú.

Audi A3, az a másik szupersztár a "használtan foskonténert németbő" kategóriában.

Mi a baj a Volvo-val? A Lexussal? Alfa Romeo, aminek a háza tájáról a 159-es már nagyon ajánlható. Mazda? Ezeknek a megbízhatósága hozza a németekét. Passatot is ritkábban keresnek, az se lenne rossz.

2017. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert mindenki nagyon vagány akar lenni! :) Jolly és Suzy kazettát játszatok majd a bnv-ben. :D :D :D
2017. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De jó lesz! Azt lehet a buszmegállóban keresztben parkolni. :) Indexet meg nem kell használni, mert aranyból van.
2017. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!