Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van, hogy egy román...

Az miért van, hogy egy román rendszám valahogy lehúzza az egész autó megjelenését?

Figyelt kérdés
Ha jó állapotban van, akkor is olyan szakadtnak képzeli az ember. Ti nem vagytok így vele?
2017. febr. 14. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztereotípia... Ritkán látsz román rendszámot, nem vagy hozzászokva, és él még a régi beidegződés, hogy tudat alatt hozzágondolod a szakadtságot és igénytelenséget, pedig Románia már egy ideje nem arról szól.

Én így vagyok pl a Dacia autókkal. Sok jót hallani az új Dusterről, Lodgyról, a két Dacia embléma közötti színtiszta Renault technikáról, de valamiért mégsem tudnék olyat venni.

2017. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ugy bizony da. Hat ez milyen dolog ? Roman ide oda...gyere be Udvarhelyre...teljesen tuningolt verdam van Dacia Logan....:D nem holmi nitroval furikazok :D Csak viccelek. Amugy teljesen nincs igazad. Ezt hol hallotad ?
2017. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted? A sztereotípiák miatt gondolod így? Mert akkor hülyeség. Ha meg magát a kinézetet nézzük, szerintem a román rendszám a legtöbb autón jobban néz ki esztétikailag, mint a magyar (ja, erdélyi vagyok).
2017. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Crisopher ***** válasza:
Elég elmenned a 4-es úton Szolnok felé és attól keletebbre. Egy csomó román van az úton és hihetetlen mód képesek szabálytalankodni. Életveszélyes előzésekbe kezdenek, olyan helyeken képesek bevágódni ahol sokszor a gyors reakció és lélekjelenlét ment meg csak a balesettől. A keleti mentalitás nagyon érződik. Emiatt már eleve tartok ha meglátok egy román rendszámos autót, és azt lesem mikor csinál valami veszélyes manővert. Az ember nem is gondolná milyen a román közlekedési morál amíg nem szembesül vele.
2017. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bajer ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű. Mert minden ami román és mindenki aki román, az szőrös talpú g*ci. Ezzel nem viccelek, nem az történt, hogy a humor kategóriába szerettem volna belépni és eltévedtem. Szó sincs róla.
2018. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Azt nem tudom miért, de Romániában az utak sokkal koszosabbak. Lemosott autóval elindulsz és (főleg ha kapsz egy kis esőt is) a már említett Udvarhelyig fekete lesz az autód. Ez Bp-ről kb 600-650km, Magyarországon nem koszolódik ilyen tempóban, a retkesebb autót pedig egyértelmű hogy szarabbnak látjuk.


#4

Tanulj meg vezetni és ne pánikolj feleslegesen. Nem gyors reakció és lélekjelenlét kell, hanem előrelátóan kell vezetni.

Nem azért előznek így mert keleti szomszédok, hanem azért mert az ország a Kárpátokon fekszik és a hegyekben kanyargós utakat tudtak építeni, nem olyan szép egyeneseket mint az Alföldön. A kevés egyenes miatt meg kell tanulni előzni ha nem akarsz egy tökölő autós mögött ragadni.


Te magad alá vizelsz, de ha tudnál vezetni nem is lenne olyan vészes.

Hozzáteszem, a határon túl sokkal jobban vezetnek és jobban odafigyelnek egymásra mint Magyarországon.

2018. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt nem tudom miért, de Romániában az utak sokkal koszosabbak."


Igen, ez egy örök probléma, 100 km-t megyek nedves vagy esős időben az autóval, és már a színét sem lehet megállapítani az autónak.

Azért van, mert mindenki felhordja a sok sarat, földet a földutakról, traktorok, munkagépek, terepjárók nagy kerekein. Plusz ha valamilyen munkálatok is vannak, jó román módszerrel feltúrnak mindent az útszélén, aztán a fele sár és föld valahogy kikerül az aszfaltra. Az utóbbi években annyit javult a helyzet, hogy már nem használnak homokot és földet sózásnál, így nem tiszta homok az út széle.

Szóval ha átmegyek Magyarországra retkes autóval télen, az nem azért van, mert igénytelen vagyok, és nincs minden sarkon egy autómosó, hanem ilyenek az utak. :/

2018. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!