Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel zafira gyertyák nagyon...

Opel zafira gyertyák nagyon feketék. Tisztítás és 10km után ismét. Valakinek van ötlete mitől?

Figyelt kérdés

2017. febr. 15. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kielégítő az égés..ennek több oka lehet. gyertyahőérték, sok üzemanyag, kevés levegő,hideg motor


most így hirtelen ennyi...

2017. febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogyasztás nem nőtt? Lehet túl sok benzint kap, és tökéletlen az égés.
2017. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tisztítás és 10 (tíz) km ?????

Menj ki egy hosszabb útra és küld meg, legalább 50-60-70 km-en keresztül, nagyobb fordulaton.

Jelen időjárási körülmények közt a 10 km éppencsak a bemelegedésre elég, persze hogy bekormol a gyertya.

2017. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Álló helyzetben be lett melegítve kellőképp. De a kedvedért kipucoltam, és mentem vele egy 50-est. Ugyanúgy kormos...durván. A MAF szenzort időnként kiírja hibának. De már kicseréltem, és az újjal is azt csinálja. Lehetséges, hogy valahol farsot szív, és azért jelzi a szenzort? Vagy esetleg a gyújtás sor(egy blokkban van az összes gyertya csatlakozó) szakadt? 1-2 éve gyújtás hibakódot írt a kiolvasó a 4. hengerre.
2017. febr. 17. 10:57
 5/7 A kérdező kommentje:
És az alapjárat jó, de ha pl el akarok indulni, le akar fulladni.
2017. febr. 17. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fel kellene keresni egy szervizt, mert ha ekkora út után is kormol, akkor más gond lesz. Esetlegesen a gyertya nem megfelelősége is lehet, de erre valószínűleg kicsi az esély. Kellene egy komplett hibakód-kiolvasás nagy szervízben, utána megindulni. Illetve az üzemanyagellátó rendszert átnézni/átnézetni.
2017. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvittem kiolvastatni. Még fel is vettem a mérést. De nem talált semmit a fickó. Pedig egy órát bűvölte. Lehet nem jó helyre vittem.Nekem meg egy kommersz olvasóval MAF szenzort ír.
2017. febr. 18. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!