Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CPI Popcorn gyertya és szivató...

CPI Popcorn gyertya és szivató csere után is nehezen indul. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy CPI Popcorn 2008-as 50-es robogóm amit féléve vettem. A vétel óta nehezen indul, főleg ha nincs napi szinten használva. Nem vagyok egy műszaki beállítottságú ember, nem igazán fekszik nekem ez a téma de elolvastam a többi hasonló kérdést, amiben sokan a gyújtógyertya cserét és automataszívató cserét írtak, ezek megtörténtek sikerült újra cserélnem őket. A gyertyára már rá volt tapadva az olajsár. Reméltem hogy ettől majd minden jó lesz de semmi nem változott. Legalább 50-60x rugdosnom kell mire elindul és akkor is dadog, pár másodpercig bírja aztán lefullad, nincs normális alapjárata, ha gázt adok szintén lefullad. Eljátsszuk ezt egy párszor utána már oké minden, önindítóra is indul.

Mi lehet a baj szerintetek ?


Köszönöm !



2017. febr. 18. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, végig kell zongorázni őket, valamit egyszerű megnézni és ingyen van, valami viszont bontást, különleges szerszámot igényel. Ha nem igazán vagy barkácsoló, műszaki beállítottságú ember akkor inkább vidd el egy szakihoz. Ő lehet megoldja 5000-ből, míg telehet, hogy mindet kicserélsz mégsem fog indulni.

Ami a legegyszerűbb, hogy rosszul van beállítva a karburátor(neten van sok leírás, videó a helyes beállításról, keress rá)

Koszos karburátor( fúvókák, járatok eltömődtek. Tisztítani kell)

Koszos légszűrő( a 2T nagyon érzékeny a megfelelő levegő hiányára)

Kopott henger, dugattyú, gyűrűk,( nincs mit tenni, túlméretre fúrás, dúgó csere, esetleg csak gyűrű csere)

Az előbbiből következik, hogy nincs megfelelő kompresszió(gyertya helére lehet kompresszió mérőt tenni, azzal meg kell nézni)

Fals levegőt szív valahol( hidegindítóval körbe kell fújkálni mindent egyesével szívó oldalon, és ahol felpörög akkor ott plusz levegőt kap a motor)

Üzemanyag rendszer eltömődött( át kell mosni)


Szerintem nagyjából mindent felsoroltam, de ha nem akkor majd az okosabbak pontosítanak.

2017. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2017. febr. 18. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Még ami eszebe jutott.

Kábelezés, gyertyapipa rossz, megtört.

Esetleg a CDI-vel is lehet hiba, bár az szerintem nem okozna a leírtakhoz hasonlót.

2017. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

üdv


Ugyan ez volt a problémám,karburátor gond volt.Ki takaritottam alaposan,többször is.be állítottam a megfelelő keverék arányt.ki pucoltam a légszüröt,kapott új szivacsot.Azóta indul elsőre.

2017. febr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Még valami,próbáld ugy be inditani hidegen elsőre hogy egy rongyot teszel a légszürő szívó csövéhez.Ha be indul akkor bíztos hogy az van amit fent le írtam.
2017. febr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm ! :)
2017. febr. 19. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!