Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen papírokat kell vinnem...

Milyen papírokat kell vinnem az első jogosítvány kiváltásához az okmányirodába?

Figyelt kérdés
A honlapon azt olvastam, hogy el kell vinnem az okmányirodába az orvosi alkalmassági igazoló papírt is, de azt az autósiskola tőlem elkérte, és nem adta vissza. Nektek mi a tapasztalatotok, hogy működik így az új jogsi kiváltásának a menete, milyen papírok kellenek hozzá?

2017. febr. 25. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ügyintézéskor bemutatandó okmányok:


- személyazonosság igazolására alkalmas érvényes okmány(személyazonosító igazolvány, útlevél)

- lakcímigazolvány (a személyazonosító jelet tartalmazó hatósági igazolvány)

- külföldi állampolgár esetén a szokásos tartózkodási hely országát igazoló okmány

a sikeres vizsga tényét tanúsító, közlekedési igazgatási hatóság által kiállított vizsgalap, vagy vizsgaigazolás


Ügyintézéshez csatolandó okmányok:

- egészségügyi alkalmassági vélemény

- vezetői engedély kiállítása illetékének megfizetését tanúsító igazolás

2017. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérd vissza az autós iskolától. Vagy nézd meg az igazolást, amit adtak. Nincs rajt, hogy egészségügyileg alkalmas?
2017. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Januártól változott a rendszer, így már nem kell semmilyen vizsgaigazolással bajlódni, hanem elektronikusan megjelenik a rendszerben a vizsgát követő 2. munkanapon, ezért is keveredtem meg, hogy vajon kell-e bemutatnom ezt a papírt, mert a kormányablak honlapján fent van, viszont nem tudom, hogy ez az elektronikus ügyintézés mire terjed ki. Azt hiszem az lesz a legjobb, ha felhívom az autósiskolát és rákérdezek! Köszönöm a hozzászólásokat! :)
2017. febr. 26. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is az a legjobb, ha az autós iskolát vagy az okmány irodát felhívod. Elvégre, ők intézik, és nekik jobban kell tudniuk.
2017. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket, már meg is szereztem tőlük az alkalmasságit, sőt már az okmányirodát is megjártam! Lakcímkártya, személyi meg az orvosi alkalmassági kellett más nem is. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 2. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!