Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpa beépítése, ködlámpa...

Ködlámpa beépítése, ködlámpa testek áram ellátása mekkora vezetékkel és biztosítékkal legyen védve? 2X H11 izzó 55W*2

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy ködlámpát csinálok az autómba, a kapcsoló áramkört azaz a relé tekercsét ellátó áramkört már kitaláltam gyári vezetékek gyári kapcsoló. Érdekes módon innen már nem igen látni gyárit, tehát a lámpa búrák megvannak de a kábel köteget magamnak kell elkészítenem a csatlakozókat is. Arra gondoltam hogy 2 kábelköteg lenne ha mondjuk a lökhárítót valaki eltalálná ne kelljen az egész köteggel bíbelődni így a bal elején lenne csatlakozó azt nem tudom milyen de nagy áramerősségű kell, a vezeték az ami kérdéses értelemszerűen test ponton testelve lenne de mekkora legyen a kereszt meccete? Túl vastag ormótlan kábelkorbácsot nem szeretnék, de éppen elbírót sem. 12V lenne H11 égővel 55W x2 milyen áteresztő képességűt vegyek? tudom 110W/12V ~10A De ehhez mekkora kéne a vezeték 1,5-ös elég? vagy inkább a 2-es?

A vezetéket úgy tervezem hogy 2db ba lenne egy korbács 3 csatlakozóval ami az égőkhöz menne és a fő csatlakozó másik része lenne bekötve a vérkeringésbe így ha valamiért le kell szerelni a lökhárítót akkor oldható lenne az egész nem csak az izzóknál.

Egy kis észosztást megköszönnék, hogy mire figyeljek?

A relé teker áramkörét úgy gondoltam mivel az ott folyó áram nagyon kevés így a gyári kábelekből (van egy bontott kábelkötegem az autóhoz) abból lenne egy kapcsolt + ki a reléhez és ott lenne letestelve az izzókkal együtt. hátsó ködlámpa van az autóban pont mellette lenne (gyárilag is) az első ködlámpa mivel ott már úgy van hogy csak tompítottal tudom bekapcsolni oda vásárolnék aliexpresszen csatlakozó házat, 1db Anya 2db apa kellene ehhez bekötném, és onnan menne egy a fent említett + a reléhez így nem kellene megbolygatni a gyári vezetékeit ,csak a bekötését kellene tudom a még nálam nem lévő kapcsolónak. Azért kell a ködlámpa bár elég ritkán vagyok városon kívül, alig lehet látni nagy ködben, első a biztonság.

Csatlakozók:

[link]

Ez lenne a 2 kábelköteg között sajnos vízhatlant nem találtam ekkora áramhoz.

Kedves hozzászólásokat, s építő jellegű kritikát szívesen fogadok, mit csináljak másképpen, ill a vezetéken vacillálok a legjobban ,hogy milyen legyen természetesen sodrott kell.

Ez pedig a kapcsolóknál lenne az Y elágazás.

[link]



2017. febr. 25. 18:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!