Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7-7,5 millió forintból milyen...

7-7,5 millió forintból milyen új autót vennél?

Figyelt kérdés

- A presztízs mindegy, nem villogni akarok vele a diszkó előtt. Abból már kinőttem.

De azért az "F betűsöket"

- Nem kell valami nagy kombi, mert nagyrészt egyedül használom, de azért ha kell 4 ember férjen el benne.

- Leginkább hosszú távú autópályázásra használnám.

- Felszereltségben ne legyen visszalépés a mostani 12 éves autómnál. Azaz xenon, vagy inkább led fényszó, navigáció, ülésfűtés, tolatókamera az alap.


2017. febr. 27. 19:12
1 2
 1/17 Tomcatters ***** válasza:
73%
Honda Accord :) Csak kár,h nem kapni mar magyarba
2017. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: De azért az "F betűsöket" kerülném.
2017. febr. 27. 19:21
 3/17 Donald J. Trump ***** válasza:
57%

Nem akarom semmilyen márka rajongóját megbántani, de az új "F" betűs kerülendő maximum már csak a Fókszvágen, nem azok, amikre 10-15 évvel ezelőtt mondták.

Ennyi pénzből mondjuk kényelmesen be lehet ülni egy Honda Civicbe vagy Mazda 3-ba és még a színt meg a felszereltségi szintet is kiválaszthatod hozzá (pár extrával értelmes keretek között). Viszont ennél nagyobb autót csak fapados motorral kapsz - nem hiszem, hogy megéri az a +25-30 centi a 2-2,5 millió plusz vételárat és a fenntartás során jelentkező plusz költségeket, ha tényleg nem tartozik a nagy autó az elsődleges szempontok közé. Ha mégis, akkor Hyundai i40 - KIA Optima vonalon érdemes nézelődni.

2017. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mazda 3 (legujabb) 2.0 benzinnel( vagy dizel), tiyota auris, rzek meg full extrasan is belefernek, es egesz jo autok.
2017. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

#3

Attól, hogy te japán párti vagy, a másik felet sem kell lesz*rozni. Szerelő ismerősöm Audival sokkal gyakrabban találkozik a szervizben, mint VW-nel.


Én egy full extrás Golfot vennék ennyiért, de inkább rászánnék még 500 ezret, amiből már egy GTI is kijön. Persze ez én vagyok, autópályára gondolom dízelt szeretnél.

2017. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Autópályára nyilván dízel való. Valami sedant néznék a helyedben. Honda Accord, Mazda6, VW Passat, Opel Insignia...
2017. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 BiTOPro97 ***** válasza:
Jó alkuval egy új Mazda 6-ost.
2017. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Ja vegyél egy mazda 6ost, 3-4 év múlva majd megveszem töled 3 milláért. :-)
2017. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 BiTOPro97 ***** válasza:
Ha újonnan veszi, simán mehet vele 7-8 évet. Míg egy használt példánynál ez közel sem garantált élettartam.
2017. febr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Pont Egy Honda Civicet néztem legutóbb. Tesztvezettem is. Nem rossz autó, igazából nem tudok semmibe belekötni. Csak a formáját nagyon nem tudtam megszeretni. Laposs orr, annál nagyobb az egekben lévő hátsó rész, és mindenhol kemény élek, elnyújtott törések... Nem igazán tetszik. Már az előző generáció sem volt a szívem csücske.


Golfból full extra kijön ennyiből? Mindjárt megnézem a konfigurátort.


Passatból szerintem biztos nem kapok ennyiért full extrást, abban se vagyok biztos, hogy a fenti paraméterekkel (xenon, navi, stb...) esetleg egy dízel motorral belefér a 7-be. De az már kicsit nagy is nekem.


Insignia ugyan ez. Azt már nézegettem. De nagy és elég kompromisszumos felszereltség férne bele a keretbe. Akkor már inkább egy 5 ajtós K Astra ami tetszene, nem nagy, elég jól felszerelt kijönne belőle, de közel sem full extra. Még úgy sem, hogy az Opelnek a nagy előnye, hogy lenne náluk flottakedvezményem, ami közel 1 millió Ft. Tehát listaáron 8,5 millióig is el tudok menni.

Hátránya az Opelnek, hogy nem tudom mi lesz a jövőben ezzel a PSA egyesüléssel. Ezért kicsit tartok tőle.


Eddig dízelem volt, nincs vele bajom, de nem zárkózom el valami nyomatékosabb torbóbenzinestől sem, ha a fogyasztás pályán 7-8 liter körül megállna.

Még a hibridek alsó szegmense is lassan szóba jöhetne, de autópályára értelmetlen. Azok inkább városba valók.


Ja, és köszönöm a tippeket!

2017. febr. 28. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!