Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért várják el a...

Sokan miért várják el a mostani autóktól, hogy annyira megbízhatóak legyenek, mint egy régi F Astra vagy egy II-es Golf?

Figyelt kérdés

A családban is volt olyan, hogy megvette unokatestvérem a Passatot.Körülbelül 150e kilométer volt benne, a kilóméter óra valós volt.Az autó fiatal is volt.


Aztán szépen lassan jöttek elő az elektronikai hibák.Nem megy az ülésfűtés, "ciripel" a motor...stb.De a legnagyobb hibája az volt, hogy volt, amikor az automata rögzítőfék nem akart kioldani.

Aztán 200 ezer kilométer után kiment a turbója is.


A II-es Golf és az F Astra egyszerű volt, mint a faék.Majdhogynem, odavágtál neki kalapáccsal és ment tovább.


Egy mai modern autó, a rengeteg kényelmi felszerelés miatt, nagyon bonyolulttá vált.Ami elromolhat, az pedig el is romlik.


A dízelautóknál viszont maga az erőforrás is nagyon bonyolult.

A bivaly erőnek és a kedvező fogyasztási adatoknak bizony megvan az ára.



Bizony, egy modern autóval törődni kell, nem úgy, mint 20 éve, hogy a sufnibak megszerkesztjük "okosba".



2017. febr. 28. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Én nem várom el, mert nem szeretném, hogy a mai autók rosszabbak legyenek. Egy mai autó, maradjunk a Passatnál, sokkal jobb, mint egy F Astra, vagy akár 2-es vagy 3mas Golf.
2017. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azért, mert ettől az autók ára nem csökken.


nehogy már nekem legyenek túl nagy elvárásaim azért, mert egy-egy gyártó kiadja az autóit konstrukciós hibákkal, ahelyett, hogy ülnének még rajta ennyi pénzért és fejlesztenék legalább olyan megbízhatóra, mint az elődeik.

2017. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1#


Egyetértek.

Szerintem, a kis meghibásodások elnézhetőek nekik azért cserébe, amit nyújtanak.

2017. febr. 28. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
20 éve a sufniban megszerkesztett Ladát 130 000-nél már fúrni kellett, mert szétkopott a henger, fosta az olajat és rendszeresen karban kellett tartani. Hol van manapság a zsírozható talpas? Ki állít minden tavasszal csapágy holtjátékot? A mai autók igénytelenebbek de a legtöbbjükbe lazán bele lehet tenni 300 000km-t.
2017. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
400 ezret simán elmennek a v6 és sor6os dízelek. Értem itt Audi és BMW motorjai. Merci CDi-ket használnak taxinak. 400-600e km. Meghal a turbó. Juj. Ha az astrán lenne turbó, azon is meghalna. Az senkit sem zavar mondjuk, hogy az a bizonyos astra rohad? Csak az érdekli őket, hogy nem robban le?
2017. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
mert azokban csak kormány,fék,motor és kb ennyi más nem volt benne így el sem tud romlani, ja majdnem elfelejtettem a rozsda volt az extra amit lehetett hozzá rendelni
2017. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

egy autó ma sem olcsó mulatság, akár használt, akár új. Régebben minden tartósabb volt, így ma sem szeretne az ember rosszabb minőséget magának.

2017. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért várják el mert reménykednek, hogy ez jobb is ha már 5x annyi az ára használtan. A régi autók sem voltak hibátlanok csak ha valami nincs az nem romolhat el. Én vettem egy régi Toyotát a családból majd ráköltöttem a vételárának megfelelő összeget mégegyszer. Most jól megy és megbízható még pár évig. Még rengeteg hibája van így is amire nem érdemes költeni.
2017. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
El mehetsz az F astráddal a fenébe. Kb Wartburg minőség, a szét rohadó fülkéjével együtt.
2017. márc. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na azért, ha egy mai autón behal valami, azt többnyire csak horribilis összegért lehet javíttatni, értelmetlenül bonyolult motorok, felesleges kényelmi extrák. Nem tudom, én nem várom el, hogy megbízhatóak legyenek, nem is vennék soha ilyen városi hamburgereket, szeretem otthon bütykölni a régi autóm, nem volt ebből még soha probléma, nem kell szerelőnek fizetnem egy vagyont, aki ne adj isten, úgy ver át, ahogy nem szégyelli. Szóval ez a baj, hogy k..rva drága egy mai autó, s k..rva drága szervizelni.
2018. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!