Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a hibakód? Mercedes a 170

Mi ez a hibakód? Mercedes a 170

Figyelt kérdés

Van egy mercedes benz a 170es autóm. Pár napja megjelent a műszerfalon egy kis kulcs és mellette írta 23.

Azóta minden nap csökken ez a szám.

Valaki tudja mi lehet ez?


2017. márc. 2. 04:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az autó kiskönyvében tuti benne van, vedd már a fáradságot, és olvasd utána légy oly kedves!
2017. márc. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az volt az első dolgom, de nincs benne.

Azert írtam ide mert gondoltam valaki járt már így

2017. márc. 2. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Görgesd lefelé, ott megtalálod, gondolom az lesz! De nekem is addig tartott ám, mint neked tartott volna kikeresni.

2017. márc. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A kérdésedre a válasz, bár látom régi a kérdés, de hátha másoknak segíthet: Mercedes Aktív szolgáltatási rendszer (Assyst) (szerviz kijelző).


Ami annyit tesz, hogy az autód aktuális, vagyis soron következő szervíz idejét mutatja, hátralévő napokban (ezért csökkennek a számok), de mutathatja km-ben is.

Mert ugye azt azért nem árt tudni, hogy a gyártók megadnak egy általános (típusonként változó) időt, vagy km-ert az ajánlatos szervizekre.

Tehát ez nem hiba, hanem egy asszisztens jelzése hogy, szervíz idő közeleg.

Amikor ráadod a gyújtást akkor jelenik meg és indításnál elalszik. Ha átléped az időt, egy -(mínusz jel lesz majd látható előtte)és villog. De szintén csak azt jelzi, hogy "hahó, ne felejts el szervízbe vinni ellenőrzésre!)

Persze ez csak akkor érvényes, ha max a szerelőkulcs és egy kis óra alatta-mellette jelenik meg vele szemben pedig a hátralévő napok, vagy a km száma.


Fontos! Abban az esetben ha valami lámpa is kigyullad még pl. olajjelző, akkor már nem csak szerviz jelentés, hanem konkrét hibaüzenet, ergo, azonnal vidd szerelőhöz!

De ha csak a kis kulcs és az óra mellette vagy alatta, akkor nincs ok aggódni.


A bal oldali állító gombok közül a felsővel, amin a 0000 van, ki lehet kapcsolni a jelzést és programozni is lehet, új időt megadni. De ezt inkább szerelővel állítasd be.



Bízom bene, hogy segíthettem.


Üdv.

2021. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!