Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolás utánfutós személyautó...

Parkolás utánfutós személyautóval mellékutcában, szabályok?

Figyelt kérdés

Bútort kellene elszállítani egy budapesti lakásból, egy utánfutós személyautóval. A Rákóczi útról nyíló egyirányú mellékutcában lehet csak megállni szerintem, mert a Rákóczin gondolom ideiglenesen sem.


Tudnátok segíteni, hogy mik a szabályok, hogyan lehet ott parkolni ideiglenesen, amíg le van cipelve a bútor? Jó lenne minél közelebb...


Vagy lehet annyi beleférne a Rákóczin is, hogy lehordani a járdára és addig odaállni, míg be van pakolva?


Vagy olyat lehet, hogy az utánfutót betolni a járdán a kapuig? (ott bepakolni és aztán a járdán kitolni vissza a mellék utcába...)



2017. márc. 2. 20:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ha tudtok segíteni. Én nem autóval járok és fogalmam sincs a szabályokról :(
2017. márc. 2. 20:29
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
KRESZ.
2017. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint a személyautóra.

Ha van jogsid, akkor illene tudnod.


Egyébként meg annyi az egész, hogy leviszitek az utcára a bútort, odaállsz a kocsival, kirakod a vészvillogót, bedobod a cuccot és mehetsz.

2017. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vicces lesz, amikor orvoshoz mész segítsért és azt mondja, hogy Orvosi Lexikon :D
2017. márc. 2. 20:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem én nem vezetek. Jön érte valaki vidékről és próbálok én utánanézni, mert tanácstalannak tűnt.Ingyen elvihetőnek feltettem bútort.


Az nem gond a vész villogóval, hogy a Rákóczi egy 2*3 sávos nagy forgalmú út, buszokkal?

2017. márc. 2. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem te vezetsz, miért rágódsz ezen a kérdésen?

Aki vezet, annak illik ismerni a megállás, várakozás szabályait, azt kell betartani, elég átfogóan le van írva a KRESZ-ben (pl. járdát nem zárhat el teljes szélességében, sőt oda általában csak külön engedéllyel állhat fel)

Ahol a feltételek adottak, megáll az út szélén, és bepakoltok, a többi közlekedő meg kikerüli az álló járművet.

2017. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy először leviszitek a cuccot a járdára, és UTÁNA áll oda a kocsival.

Berakni nem több 1-2 percnél.


De erről nem neked kell gondoskodni. Teljes mértékben az ő felelőssége, hogy hogyan áll meg a kocsival.

2017. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Attól, hogy illik tudni még nem tudja. És lehet nem az én felelősségem, de szeretném ha jól sikerülne, meg szeretek többet tenni mint a minimum, és ti is, gondolom ezért is vagytok itt :)


És köszi nagyon, hogy segítettetek!

2017. márc. 2. 21:32
 9/11 anonim ***** válasza:

A lerakodás idejére simán megállhatsz szinte bárhogy. Ott lesztek az autó körül, meg kb percek lepakolni, nem téma.

Ez nem a kresz hanem a gyakorlat.

Utána viszont szabályosan kéne leparkolni az utánfutós kocsit, ne foglaljon 2 helyet. Ha nem megoldható akkor a sofőr menjen is el vele és valaki más segítse felvinni a cuccot.

2017. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Rákóczin megállni tilos, plusz ahol megállhatnál az a buszsáv, ahol percenként mennek a buszok.

Cserébe minden mellékutca elején van rakodóhely, ahol a sofőr az utánfutójával megállhat, és ha az autónál marad akkor nem fogja senki zaklatni érte. Leviszitek a cuccot a rakodóhely mellé, és ha jön a kolléga akkor szépen felpakoljátok.

[link]

2017. márc. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!