Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulnál észak-olasz nyaralá...

Elindulnál észak-olasz nyaralásra egy 30 éves autóval?

Figyelt kérdés

Tervezgetem a nyári programot, és az a vad ötletem támadt, hogy lemennénk olaszba a barátnőmmel egy hétre. a km kb 720 csak oda. Plusz amennyit ott mozgunk.

Eleinte a buszos túrákat néztem, de most agyalok a személyautós lehetőségen...

Egy dízel audi 80 asom van. Nem mai gyerek.

Természetesen EURO 0 ás, vagy lehet minuszos....kormol rendesen. :D

Árban majdnem ugyanott jönnék ki üzemanyagköltség pályadíjak, mint busszal 2 főnek, csak ugye a független mozgás ami csábító.

Kamionos voltam régebben, 700 km egy nap alatt nem lenne téma, ha bírja az autó.



2015. márc. 19. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

700 km szerintem senkinek nem téma, ahhoz nem kell kamionozni.

Egyébként simán elindulnék.

Persze nem árt ha előtte átnézed, vagy átnézeted a kocsid.

Attól még, hogy régi, nem biztos, hogy szét akar esni.

Nekem is egy 23 éves autóm van, de sokkal jobban toppon van, jó néhány sokkal fiatalabb kocsinál.


Itt nem a távolság a gond, hanem ha esetleg adódna bármi gond, akkor azt hogy oldanátok meg.

És itt nem csak egy defektről beszélek.

2015. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Értesz valamennyire a géphez? Ha igen akkor simán.


(Ez alatt azt értem hogyha kisebb műszaki hiba adódik orvosolni tudod-e az út szélén)

2015. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

konyítok hozzá igen, valamennyire...

így van, kicsit én is ezen riadtam be, mert kint pályán nem ugyvan hogy kotél, és hazahúzuk...ha lerobbannék, sakk az tuti.

2015. márc. 19. 20:34
 4/19 A kérdező kommentje:

egyik cimbim autoszerelo, telefonon nem lenne gond hozzaertot talalni.

elektronika ebben nemsok van, vilagítás, műszerfal, mágnesszelep, ventillator, meg pár jeladó gomba és slussz.

adagolo ami esetleg mentközbe valami lehet vele, gázolajszűrű, vízcsöveket vinnék magammal, meg szerszamkészletet is.

2015. márc. 19. 20:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 80-asom van, csak benzines, '94-es. Az elmúlt 37,000 km-en nem állt meg és olyan hibája sem volt, amit vagy ne lehetett volna 1 db csavarhúzóval orvosolni vagy ne tudott volna hazajönni lábon.


Te ismered az autódat, ha normális állapotba van szvsz simán indulnék. Nyilván az 1.9 tádéval nem fogsz tudni 160-as utazót produkálni, de 120-130 körül kényelmesen le lehet vele kocogni 6 óra alatt Olaszországig.

2015. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

nem neeemmm ezmég az 1.9 tádé előtti...

1.6 szívó a masina olyan 100-110 a kényelmes tempo neki :/

2015. márc. 19. 21:35
 7/19 anonim ***** válasza:

Csikós egy 48 éves taligával ment Rómába:

[link]

:D

2015. márc. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
menj nyugodtan, én a 13 éves mazda 6osommal megyek most is havi 10 ezret, jelenleg 470 ezer van benne. :--) 1szer rohadtam le vele, hengerfej gond miatt. mondjuk audi nem egy mazda megbízhatóság szempontjából, de szerintem menj csak.
2015. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én az 1200es ladámmal bejártam egész európát.....igaz mindig volt nálam pótalkatrész a legszügségesebbekből és mindig karban tartottam,de minden különösebb gond nélkül mnetem vele 1.5év alatt 75000km-et....nyilván akadtak gondok hiszen az is 1982es volt,de nem volt olyan amit ne tudtam volna megoldani!mondjuk ehez kell típusismeret meg szerelői rutin,és sok szerencse!
2015. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Amennyiben lehetséges a kormolást - legalábbis a láthatót :-) - szüntesd meg amennyire lehet. Én nem értek ennyire az autókhoz, de azt tudom, hogy sem Észak-Olaszországban, sem a tranzit országokban (akár Szlovénia, akár Ausztria - nekem Szlovéniában a rendőrség bemérte egyszer a káros anyag kibocsátást egy autópálya parkolóban)nem rajonganak érte. Ezért akár büntethetnek is.... Egyébként ha megbízható, miért ne?
2015. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!