Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvenni egy VW passatot...

Megvenni egy VW passatot 400ezer kmrel? Kell tartanom a magas futástól?

Figyelt kérdés

kb 1 milliót szánnék autóvásárlásra, amit utána min 5 évig használni is szeretnék.

Csakis német, csakis dízel, csakis kiforrott játszik. Klíma, tempomat felszereltség.

Néztem mercit, audit, bmw-t, vw-t, opelt. Ebben a 2003-2005 kategóriában a legtöbben írva ugyan 200 ezer van, de mind tudjuk h ez kamu. Minimum 300 de inkább 400 ezer kmesek valójában ezek az autók.

Egyetlen aggaszt: a km.

Ha megveszem óra szerint 300zal, abba min 400van, plusz 5 év alatt én még belehajtok min 100zat.

Bírnak ezek a kocsik 500ezerkm-rt? most nyilván, karbantartás, szükséges szervizek stb megadom neki, a mostani kocsimnak is, de az 33 éves.

Nem "fáradnak" el a motor, futómű stb?



2017. márc. 3. 07:51
1 2
 1/13 crudy ***** válasza:
Bírnak igen, ha az elöző gazda figyelt a szervízre. Aminek az órája 200at mutat azt se egy 100assal tekerték vissza. Mindegy mit mutat, valószínűleg 400 feletti futott km-t fogsz venni. Egyébként fontos dolog az autó vásárlásban, hogy nem kilómétert hanem állapotot veszünk.
2017. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kilometert kell venni tovabbra sem hanem.allapotot!
2017. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
CR TDI Passat simán kibírja.
2017. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1-es és 2-es jól mondja. Nem km-t, hanem állapotot.

Ha becsülettel karban van tartva, esetleg ingázós autó volt (tehát a benne lévő 400-500 ezer km-nek majdnem 70%-a autópálya) akkor még hosszú évekig megbízható társad lehet. Jól át kell nézni, nézetni. Vigyél magaddal egy szakit ha kiszemeltél egy autót, csak olyannal foglalkozz mélyebben, amelyiknél az eladó engedi, hogy egy általad választott szervízbe elvigyétek átvizsgálásra (azt a 10-15 ezer Ft átvizsgálási díjat nem szabad sajnálni, mert százezres kiadásoktól menthet meg). Ezen felül, ezzel lehet sokan nem értenek egyet, de főleg magánszemélytől, háztól árult autót nézzél. Tehát aki pl a saját othonánál mutatja meg az autót. A "találkozzunk a enzinkúton tesókám" ember az tutira nepper, felejtős. Autókereskedés megint csak a legritkább esetben jó (ő haszonért dolgozik, nem azért, hogy neked jó legyen), de onnan azért ki lehet fogni esetleg egy jó autót (főleg ha már évek óta megvan a kereskedés, változatlan névvel, tulajjal stb). Én régen kereskedésből vettem egy autót, kínkeserves meló volt talpra állítani, de megvan még, és mára patent állapotúra hoztam.

Legutóbb a "házhoz megyek" módszerrel vettem egy autót, magánszemélytől, és egyszerűen nem tudtam érdemben alkudni belőle, annyira egyben van az autó. Tényleg, semmi baja nem volt, azon a bagatell marhaságon kívül, amit már a telefonban is mondott az eladó (hiányzott egy prizma a hátsó lökösből, mert nekitolatott vele valami táblának, vagy oszlopnak, 1700 ft volt bele egy új). És azóta sincs vele baj, csak használom, termeli nekem a lóvét, és kész.

Szóval vannak jók, csak nem szabad kapkodni.

2017. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Birja,csak majd ráköltöd 2 normális kocsi árát.
2017. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Utsónak:

nem merek ettől fiatalabbat venni, mert azoknál már sokkal drágábbak az alkatrészek, és bár lehet kevesebb mindent kell cserélni, de azok aranyáron.

2017. márc. 3. 09:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Olyan autót kell venni, aminek ellenőrizhető az előélete. Főleg nagy autó esetén. Olvastam nemrég egy Fabiáról, ami 1,3 millió kilométert futott. Ha rendszeresen és normálisan karbantartják, akkor nem gond a félmillió km egy Passatnál. A gond ott kezdődik, amikor megveszi a kispénzű magyar, használja, de költeni nem akar rá, barkácsolgatják max, aztán amikor már menthetetlennek tűnik eladja. Na, a következő vevő fogja azt gondolni, hogy a Passatok rosszak és 200.000 km felett nem szabad autót venni. Sajnos sok ilyen van. Rendszeres olajcsere, jó minőségű olaj, jó minőségű benzin, évenkénti vagy 15 ezrenkénti kötelező szerviz ha megvolt egy autónál, akkor csak a kopó alkatrészekkel kell számolni általában. Passatot meg bármilyen nagy kategóriás autót úgy vennék, ha a vetelárának legalább felét különösebb megerőltetés nélkül ki tudnám fizetni szervizköltségekre az elkövetkező fél évben.
2017. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

neked is leírom, egyszerű a válasz..

4-500e km után bármi, ismétlem bármi megtörténhet..

a piac beárazta a kocsidat, 1m ft ot ér max.


12 m ujonnan, te az uj árának 8%ért veszel egy autót..


kb olyan mintha vennél egy ujonnan 80e ft os mosógépet, használtan 6400 ft ért, hát olyan is lesz az állapota..


Szerintem érdemes lehet megvenni, ha ezt akarod, hiszen ennyi pénzért ennyit kapsz. Bontó teli van vele, ha behal megtákolgatjátok a sufniban azt lehet vele menni tovább.

2017. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó választás az 5.5-ös Passat, már eléggé modern, viszont még nagyon megbízható.

400+ ezer km meg sem kottyan nekik, tapasztalat. Oké, lehet majd kell rá költeni, mert mindenre kell. Ennek elég érzékeny és drága a futóműve. Simán kibírják az 500 ezret amúgy, én láttam 650 ezer km-es példányt is 1.9 PDTDI-ből, még mindig tökéletesen üzemelt, de a belseje úgy le volt amortizálva, hogy már nem volt értelme foglalkozni vele.

2017. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rühellem, amikor "németből akarok kocsit hozni" kezdetű kérdést írnak ki. Neked mégis ezt ajánlanám. Itt magánkézből lehet venni keveset futott öreg kocsikat. Amikor Fritz rádöbben, hogy az E3-as, E2-es besorolású járgányát nem engedik be pl München belvárosába, akkor fájó szívvel bár, de megválik a régi autójától. S mivel Fritz a magyarokhoz képest jól keres, nem is jelentett neki gondot időnként átnézetni az öreg járgányt, és megadni neki mindent.

Nem azt mondom, hogy nem nehéz ilyen vasat kifogni, de nem is lehetetlen.

2017. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!