Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik Skoda Octaviát vegyem?

Melyik Skoda Octaviát vegyem?

Figyelt kérdés
Nézelődöm hahun, több 2008-as 1. generációs Octavia kevés 100-150 ezer kilométerrel, annyiba kerül, mint a 2. generációs 250-300 kilométerrel, 2007-es évjáratúak. Ugyanaz az a motor bennük, 1.4-es. Érdemesebb lehet az 1.generációst venni, mert látszólag nagyon jó állapotban vannak, 2.generációs már nem annyira.
2017. márc. 4. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es oktávia nekem nagyon bárgyú, nem nagyon kéne.

De ezzel más is így lehet ezért adnak ugyanannyiért lepusztultabb 2-est. Bár a 2-estől sem esek hasra, a 3 már zsír.

2017. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.4-es motor azért szerintem eléggé gyenge ahhoz a kasznihoz. Minimum 1.6-osat szabad megvenni.


Másrészt a 300 ezer km-es autók nyilván túl vannak hajtva, céges autók voltak, nagyrészt pályán használták őket. Ellentétben nincs garancia arra sem, hogy az első generációsba valós km óra állás szerepel, vagy netán vissza van-e pörgetve. Kérdés, kitől és hol veszed, de állapot függő.


Kinézetre persze nyilván a 2. generáció jobb választás lenne.

2017. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen dillemában voltam.

Aztán vettem egy szép 2003-as fabia I-et, kombit, 1.4 full extrát.

Ezüst, alufelnik, sötétített ablak, vagány.

Kívül-belül sokkal jobban tetszik mint az oktáv I, a II-nél meg sokkal olcsóbb volt.

Majd ha fussa Okt 3-ra akkor veszek

2017. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. gen. hátsó üléssora tágasabb!
2017. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!