Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond, ha indítózásk...

Mi lehet a gond, ha indítózáskor csak egy relé kattanás hallatszik a motortérből, nem is próbál meg tekerni az önindító?

Figyelt kérdés

1997-es benzines Laguna, tegnapi első indításkor még "pöccre" indult.

Leállás után pár órával ismételt indulási kísérletnél már nem is próbálja tekerni az önindítót, teljes csönd van, csak egy relé kattanás hallatszik amikor ráfordítom a kulcsot.


Akksi üresjárati feszültség a megszokott, 12,3 V körüli amikor a gyújtás rajta van.


Mi okozhat ilyen hibát? Maga az önindító motor szállhatott el, vagy valami más elektromos hiba lehet?



2017. márc. 6. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Behúzótekercs elköszönt
2017. márc. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elkoptak a szénkefék az önindítóban. Azon keresztül testel le.

Ilyenkor meg szokták kocogtatni, egy darabig még jó úgy.

Vagy beégett a behúzótekercsnél, de annak van előjele, gyengén tekert volna előtte.

2017. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

az üresjárati feszültség nem mérvadó...


az akksid letérdelt, jöhet az új. Esetleg még ezt töltögeted egy darabig, aztán meglátod.

2017. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joco5582 ***** válasza:
Nálam akkor volt ilyen, mikor az akkumlátor megadta magát. Ha van a közelben egy másik autó, esetleg egy próbát megér.
2017. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem '99-es citroennél volt ez. Egyik napról a másikra nem akart tekerni, csak kattant egyet és sehol semmi. Én is kocogtattam párszor, de az nagyon nem ajánlott (!), csak ideiglenes megoldás lehet. Elvittem egy önindítókra, akkukra szakosodott, több mint 20 éve működő mini-vállalkozóhoz, rögtön megmondták hogy ez önindító bajos lesz. Ők is mondták, hogy kocogtatással akár búcsút is lehet inteni neki. Megnézték, felújították, el is magyarázták, hogy mit csináltak, de sajnos már nem emlékszem rá.


Ha már nem akar tekerni, akkor az szerintem nem akku baj. Persze sok más hiba is lehet még, saját tapasztalathoz mérten így "látatlanban" magát az önindítót nézetném meg legelőször.

2017. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket mindenkinek.


Nemrég sikerült kipróbálnom egy jó akksival, azzal is ugyanez volt a helyzet. Ezután segítséggel be lett tolva, így elindult és eljutottam vele a szerelőhöz.

A szerelő megállapította, hogy meg van szorulva az önindító, cserélni kell.


A szerelőnél próbálkozva már kb. minden ötödik indítási kísérletre tekert rajta egy kicsit nagyon kínlódva majd leállt. A feszültség mindig leesett közben, az áramot felvette, így a szénkefék is rendben vannak, így lett a végső diagnosztika a megszorulás.

2017. márc. 6. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen amikor már rommá koptak a perselyek az önindítóban.
2017. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!