Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó egyedileg...

Misu16 kérdése:

Elektromos autó egyedileg zöld rendszám?

Figyelt kérdés
elméletben olyan autó kaphat zöld rendszámot, amely képes megtenni 25km-et tiszta elektromos halytással? lenne egy 1 tonnás autó, aminek az autómata váltójához csatlakoztatva lenne egy kb 50le villanymotor + egy másik hajtaná a kormányszervót, fék stb-t.egy ilyen autó kaphat zöld rendszámot?

2017. márc. 6. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
illetve gyorsulásnál hagyományos akkumulátorról gyorsulna ami kb 10 másodpercnél lekapcsolna... azért gondoltam az ólomakumulátorra mert nagy indítóárammal rendelkezik, és viszonylag olcsó. kb napi 10km et megyek a munkahelyemig, és 10 vissza, töltési lehetőségem van nappal 8 óra, otthon meg egész élyszaka, szóval sokat nem kell hogy menjek. hány db hagyományos, és mennyi li-ion akksira lenne szükségem ehez? az engedélyekről olvastam hogy kb 50ezerből kijön, de mondtam már 2 milliós átalakítási engedélyt is. illetve milyen villanymotort használjak? targoncamotor esetleg? vagy 2-300ezres motort amit erre gyártottak?
2017. márc. 6. 16:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
haha azigen
2017. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ebben az országban az egy főre eső hülyék száma kettő!minimum
2017. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
persze persze. mindenki hulye akinek kicsit is tobb az iq-ja az atlagnal :) neharagudjon senki akit megbantok azzal hogy erdekel a kornyezetvedelem... :/
2017. márc. 6. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen átalakításnál neked felesleges gondolkodni, hogy például milyen motor kerüljön bele. Ha hivatalosan szeretnél eljárni (és ha egyébként kivitelezhető a dolog), akkor úgy is csak pár ember építheti meg az autót. (Tavaly egyik ismerősömmel végigszenvedtem egy típusidegen motor beépítését. A hivatalos engedélyezésig 80 valahány ezer Forintot fizetett be, és ezután kapta meg azoknak az embereknek az elérhetőségét (Magyarországon 3(!) ilyen van jelenleg), akik megtervezhetik és beépíthetik a motort. Pedig egy sima benzinmotorról volt szó, otthon 3 óra alatt meg lehetett volna ejteni a cserét. Aztán végülis a hivatalos útról lemondott, mivel felvette az egyik emberrel a kapcsolatot, aki fél millió Forint feletti összeget mondott a tervezésre és beépítésre...)

Ezt csak azért írtam, mert ha egy sima benzin motor átépítése ennyire költséges és szinte esélytelen, akkor nem hiszem hogy egy villanymotor beépítésénél jobb lenne a helyzet.

2017. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

"mindenki hulye akinek kicsit is tobb az iq-ja az atlagnal"


Mondja ezt az aki a hajtás szót ly-vel írja, valamint targonca motort akar személygépjárműbe építeni... ahhhha

2017. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

És hogy lenne egy tonnás az autó, ólomakkukkal?

És minek automata váltó egy villanymotorhoz? Hatásfokot rontani, teljesítményt elmelegíteni olajkavargatással?


Nevetséges. Feltaláltad a csőbe a lukat (pontosabban az ólomakkumulátoros, lassú, nehézkes, kis hatótávolságú golfkocsit)

2017. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!