Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a megfelelő guminyomás az...

Mi a megfelelő guminyomás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Üdv! Vásároltam 4db 225/35R19 88Y gumit, 9x19 felnire, a kérdésem az lenne mekkora a megfelelő guminyomás, ha az autóm 1470kg FWD? Illetve elől-hátul el kell-e térnie?

Gyári érték (195/65R15-re 2,2-2,4bar)?



2017. márc. 7. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
2,5 kb. Hátul lehet 0,2-vel kevesebb. Amúgy tök mindegy mennyire fújtatod, olyan lesz vele menni mintha lovaskocsikáznál. Hacsak nem valami felsőkategóriás kocsira teszed nem csak a tömést rázza ki majd a fogadból a kocsikázás, hanem gatyára teszi a futóművedet is. Bár ezt biztos belekalkuláltad. Aminek a gyári mérete r15 volt, azt ronggyá fogja tépni. Éljenek a tuning Jóskák!
2017. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2.5 mindenhova. Viszont arra számíts, hogy rázni fog és igen, pár kátyú után a felnit is felkúrja majd, ha nem veszed észre és belehajtasz.

Nekem már a 15-ös felnit is felverte párszor mikor későn vettem észre és belerongyoltam.

2017. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!