Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő motort válasszak?

TimiHuN kérdése:

Milyen kezdő motort válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is 15 éves lány vagyok, 170cm magas.

Az utóbbi fél évben elkezdtem komolyabban érdeklődni a motorok iránt, és remélem, hogy ez nem csak egy múló hóbort, és később is így marad. Az elkövetkező néhány évben -nem igazán tudom mikor- de szeretnék majd motoros vizsgát tenni. Lehet hogy 1-2 év múlva.

Én kezdőmotornak egy Aprilia RS50-et néztem, szeretném kérni a véleményetek, hogy mit gondoltok erről motorrol és hogy ti milyen motort ajánlanátok. Főleg utcai használatra kellene, de kisebb túrákat is képes legyen kiállni.

Gondolkodtam azon, hogy esetleg robogóval kezdenék és akkor nem kell figyelnem a váltásra, csak arra hogy megtanuljak rendesen közlekedni, de ilyen téren makacs vagyok, és inkább egyből motort szeretnék.

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2017. márc. 9. 23:04
 1/6 $$$$$ ***** válasza:
71%

A valtastól ne felj. Nem nehez és egy idő utan rutina vallik észre se veszed ;) . Az aprilia rs 50 nagyon jó kis motor nelem is van egy. Én is azzal kezdtem . Most az a kerdes hogy 16 évesen lerakod az A1-et ? Mert az AM nek mar nem sok értelme lenne. De egyébkent kicsit nagyobb motorral is kezdhetsz. Egy A1 es gyorsi pl cbr 125 is lazan jó első motornak. De nem akarlak lebeszelni az RS ről mert nagyon jó kis gep . Nekem lassan 1,5 év alatt semmi bajom se volt meg vele. Mondjuk mióta megvan a 80-as Derbim nem nagyon hasznaltam... Meg megtetszett a terepmotorozás. De tökeletes kezdő motor :) .

16/F

2017. márc. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 $$$$$ ***** válasza:
Bocsi elírtam . Mert már több mint 2 éve megvan 😅. Nem 1,5 éve XD
2017. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, A1-et szeretnék letenni.

Köszi, jó ötlet a cbr, talán igazad van, kezdhetek egy picit nagyobbal is, úgyis a Honda a kedvenc márkám. 😊

2017. márc. 9. 23:28
 4/6 $$$$$ ***** válasza:
56%
Nagyon szívesen . Ha kerdésed van nyugodtan írj ide vagy akar privatba is 😊 . Én már valamilyen szinten benne vagyok 2 év utan.. Ha tudok szívesen valaszolok.
2017. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BiTOPro97 ***** válasza:

Én is Hondás vagyok első sorban, de japán motor fan. Jó egy jó BMW még nálam bele fér, de lóerőben Aprilla van, hogy többet ad le.


A CBR 125 egy nagyon jó gép.


Én illegálban 125-tel kezdtem, meg volt a pénzem kenő pénzre. Meg hát azzal is versenyeztem bár én enuroztam csak 17 éves koromig majdnem négy évet próba utakon kívül.


Az más azért.


Az elmúlt egy évben ugráltam felfelé, de jobban ki kell élvezni egy váltást.


u.i.: 17 éves koromtól egy évig három bontó szökevény autót raktam full össze. Aztán 2011-es 740d valami 30 ezer kilométerrel sofőr autót hoztam haza egy Mondeo Kombi helyet.Messze melóznom kellett vele, hogy fenntartsam. Akkor nem azon járt az agyam, hogy motorban nagyobbat.


Tavaly egy nap, olyan örültem vezettem - figyelve, hogy másban ne tegyek kárt, max. én sérüljek - , egy 600 vagy 650-es, - nem sokkal az előtt halt meg nagyapám, zavarosak azok az idők.


Szóval váltás után, tudj mértéket tanulni. Nekem nagybátyám, el is tette ősszel már télre a motort. Most meg liter felet vagyok más. De most csak teljesen tiszta fejjel ülök újra motorra. Vezetésben, nem úri vezető vagyok, előzékeny. Az beidegződött. Motorban sajnos a verseny szellem rögződött jobban.


Aki most vessz vagy elő motor télről az tanuljon a hibámból, és csak ésszel!!!

2017. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BiTOPro97 ***** válasza:
Messze és persze melóznom kellett a fenntartáshoz, örökség híján még, hiába kerestem jól nem sokkal rá.
2017. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!