Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton néha felvillan...

Alapjáraton néha felvillan egy pillanatra az alacsony olajnyomás jelzés. Mi lehet?

Figyelt kérdés
sziasztok! van egy peugeot 307 1.4 16 szelepes benzines autóm. a probléma ott van hogy pl 3-asban kihuzatom aztán kiteszem nullába és olyankor ugye leesik alapjáratra a motor ilyenkor szokott egy pillanatra jelezni a jellegzetes sípolással és kiírassál, hogy alacsony az olajnyomás de szinte megnézni sem érkezek mar el is tűnik! ma leszedtem az olajteknőt, hogy megnézzem nem olajsaras e a szivattyú szűrője de olyan tiszta az egész motor hogy csak lestem... (motul olaj van benne) átnéztem mindent amit tudtam nem találok semmit... mi lehet a baj? így félek járni vele, nem akarom hogy alacsony nyomás mellett szétkopjon a motor! olajszivattyú megkophatott? vagy esetleg a szelep a szivattyúban csinálhat ilyet? még nem mertem szétszedni azt is.... köszi mindenkinek előre is!

2017. márc. 11. 18:00
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsánat 146 ezer van a kocsiban és 5w40-es motul (kb 2000 km van az olajban és fel éves sincs)
2017. márc. 11. 18:02
 2/7 anonim ***** válasza:

az olajgomba (jeladó) el tud így romlani, a legtöbb autóhoz filléres alkatrész.

Nézd át alaposan a jeladó vezetékét és csatlakozóját is.


Végső esetben lehet az olajpumpa is, de azért annak jóval többet kellene bírnia.

2017. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olajnyomást kellene mérni, vagy az olajnyomás szenzort cserélni.
2017. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először nézd meg az olajat. Jó a színe? A mennyisége? Másrészt nézd meg a hűtőfolyadékot. Tűnt el belőle? Ha nem, akkor szerencséd van. Nálam 1x azért villant fel az olajnyomás lámpa, mert az olajba víz került, és így nem volt meg a megfelelő nyomás.


Ha ezek jók, akkor tényleg az olajgomba vagy az olajpumpa lehet. Mindenképp vidd szerelőhöz, így ne járj vele.

2017. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olajnyomás tesztre is el lehet vinni. Akár az olajhűtő is lehet lyukas.
2017. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek az eddigi tanácsokat! hétfőig nem tudom visszarakni az olajteknőt és igazából azon gondolkodom ha már így le van szedve szétszedném azt is ott helyben... szerintetek lehet belőle baj? hátha latnék valami kopást az oldalfalán aztán egyértelmű lenne mi a baj, vagy esetleg a túlnyomás szelep enged el. ha más nem akkor méretek olajnyomást de az kb 10 kilométerre van :/
2017. márc. 11. 19:33
 7/7 A kérdező kommentje:
már mint az olajpumpát az lemaradt :)
2017. márc. 11. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!