Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led helyzetjelző mint nappali...

Led helyzetjelző mint nappali menetfény, hogy van ez, szabályos, vagy nem?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm már több éve led helyzetjelzővel közlekedik nappal, azt mondja, hogy ez szabályos, de szó szerint mindenhol főúton, gyorsforgalmin, ja még autópályán is!

Egyszer mentünk a Balatonra 2 autóval egyiket ő vezette a másikat én én mentem elöl ő pedig követett, az autópályán felkapcsoltam a távolságit is, ő pedig csak ledes helyzetjelzővel, megálltunk egy pihenőnél és mondtam neki hogy ha elindulunk kapcsolja fel legalább a tompítottat (autópályára távolsági kell), de ő nem kapcsolta föl, mondom jó van akkor felkapcsoltam a hátsó ködfénylámpát!


Na akkor szabályos vagy nem!?



2017. márc. 12. 08:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a fogalmazásért, csak siettem!
2017. márc. 12. 08:56
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"(autópályára távolsági kell"


He? Autópályán kötelező távolságival, azaz reflektorral közlekedni??? Melyik országban? Magyarországon ez minimum gyilkossági kísérlet.


Helyzetjelzőbe csak odavaló izzót lehetne tenni. Nappali menetfénynek meg olyat kell alkalmazni, ami a tompított felkapcsolására kikapcsol (a helyzetjelző nem ilyen, többnyire). Elég autópályára (nappal) a nappali menetfény, nem kötelező mégcsak a tompított sem (de a helyzetjelző meg nem elég). Ugyanazok a szabályok vonatkoznak az autópályára is ebből a szempontból, mint bármelyik más útra. Nappali menetfénynek amúgy csak a vonatkozó engedélyeknek megfelelő, és annak megfelelően bekötött jelzőfény használható.


"felkapcsoltam a hátsó ködfénylámpát!


Na akkor szabályos vagy nem!?"


Ez mondjuk semmikéépen sem. Egyrészt ködlámpát csak olyan látási viszonyok mellett szabad használni, amikor az valóban indokolt (az agyadban lévő köd nem számít!), másrészt a ködzárófényt (hátsó ködlámpa) illik lekapcsolni, amikor vannak mögötted.

2017. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyjad Béci, ez szerintem az a "buszvezető", aki szerint a jobbról jövőnek nincs elsőbbsége. Vagyis egy rohadt nagy TROLL.
2017. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a LED helyzetjelzőnek megvan a minősítése DRL-ként és bele is van öntve-nyomva a lámpába, illetve DRL-ként van bekötve, akkor lehet nappali menetfényként használni. De az, hogy a helyzetjelző LED-es, nem feltétlenül jelenti azt, hogy DRL.

Autópályán pedig nem kötelező a távolsági fényszóró. A ködzárófényt sem muszáj oktató-nevelő célzattal kapcsolgatni.

2017. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!